Home WiadomościArchiwum Franciszkańscy neoprezbiterzy w Poznaniu

Franciszkańscy neoprezbiterzy w Poznaniu

Redakcja

8 maja 2008r., w kościele pw. Św. Franciszka Serafickiego, przy pl. Bernardyńskim w Poznaniu, trzech braci franciszkanów otrzymało święcenia prezbiteratu i sześciu święcenia diakonatu.

Nowi kapłani naszej prowincji otrzymali święcenia z rąk J.E. ks. abpa Stanisława Gądeckiego. Święcenia kapłańskie kończą w naszym zakonie 8 letni okres formacji początkowej. Neoprezbiterzy, czyli o. Dacjusz, o. Alan oraz o. Faustyn w najbliższą niedzielę odprawią swoją pierwszą Mszę św., w rodzinnych parafiach (Bądecz, Olecko, Gietrzwałd).

Diakonat poprzedza święcenia kapłańskie. Bracia diakoni – Dariusz, Jozue, Cyprian, Konstantyn, Albin i Witold, rozpoczęli bezpośredni okres przygotowawczy do kapłaństwa. Na uroczystość przybyli rodzice, najbliżsi, zaproszeni goście, księża proboszczowie nowowyświęconych, współbracia z naszej prowincji, siostry zakonne. Bogu niech będą dzięki za dar powołania tych braci.

O przydzieleniu poszczególnych braci do poszczególnych klasztorów oraz o charakterze ich działalności duszpasterskiej zdecyduje o. Prowincjał Adrian Buchcik, franciszkanin, który również był obecny na święceniach.

o. Leonard Bielecki OFM

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda