Home WiadomościArchiwum Zakon Braci Mniejszych w liczbach

Zakon Braci Mniejszych w liczbach

Redakcja

Zakon Braci Mniejszych (OFM) liczy obecnie 15 030 braci na całym świecie – podaje Biuro Prasowe OFM z Rzymu, w statystyce podsumowującej rok 2007, jest to o 226 mniej w stosunku do roku 2006.W tej aktualnej liczbie zakonników, ponad 2 tys. to bracia w trakcie formacji. Poza tym zakon liczy ponad 10 tys. kapłanów i ponad 2 tys. braci zakonnych. Z Zakonu Braci Mniejszych pochodzi 6 kardynałów i ponad 100 arcybiskupów i biskupów.
Bracia Mniejsi są obecni w 110 krajach, na pięciu kontynentach: Afryka i Bliski Wschód – 1088 braci, Ameryka Łacińska – 3609, Ameryka Północna – 1616, Azja-Oceania – 1301, Europa – 7416.

Na cały zakon składa się 103 prowincji, 7 kustodii autonomicznych, 13 kustodii zależnych, 1 federacja, 19 fundacji. Wyzwania, stawia sobie zakon, na najbliższy czas to – jak czytamy w opublikowanej statystyce: “widoczność” franciszkańskiego charyzmatu, duszpasterstwo powołaniowe, rozwój kultury, współpraca przy wspólnym szukaniu dróg, które pozwolą podnieść jakość życia duchowego i posłannictwa.

    z serwisu informacyjnego franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda