Home WiadomościArchiwum Futsal w Pieszycach u sióstr salezjanek

Futsal w Pieszycach u sióstr salezjanek

Redakcja
salezjanie_logo.jpg W dniach 5-7 lutego odbyły się w Pieszycach i Dzierżoniowie XIV Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu (halowej piłce nożnej). Uczestniczyło w nich prawie 300 młodych sportowców z 15 stowarzyszeń lokalnych.
W uroczystym rozpoczęciu wzięli udział m.in. inspektorka z Wrocławia s. H. Lewandowska, ekonomowie inspektorialni: z Wrocławia ks. L. Król oraz z Krakowa ks. B. Zawada, władze samorządowe z Pieszyc i Dzierżoniowa, senatorowie ziemi pieszyckiej, prezes SALOS RP Z. Dziubiński, krajowy duszpasterz sportowcow ks. Edward Pleń sdb, prałat ks. E. Dziki.

Mszy św. przewodniczył i wygłosił okolicznościowe Słowo Boże ordynariusz diecezji świdnickiej ks. bp Ignacy Dec.

Uczestnicy Igrzysk w sobotni wieczór obejrzeli najnowszy film o św. Janie Bosko.

Wielkie gratulacje należą się Stowarzyszeniu Lokalnemu SALOS z Pieszyc, które prowadzą siostry salezjanki i wspólnocie sióstr salezjanek z Pieszyc i Dzierżoniowa za piękne zaangażowanie, by to spotkanie dzieci i młodzieży stało na najwyższym poziomie i odbywało się w duchu św. Jana Bosko.

Wyniki igrzysk:

Kategoria A
1.    SL SALOS BYDGOSZCZ
2.    SL SALOS LUBIN
3.    SL SALOS DZIERŻONIÓW

Kategoria B
1.    SL SALOS SZCZECIN
2.    SL SALOS SŁUPSK
3.    SL SALOS CZĘSTOCHOWA

Kategoria C
1.    SL SALOS SŁUPSK
2.    SL SALOS SOSNOWIEC
3.    SL SALOS SUWAŁKI

 
Zarząd SALOS RP
 
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda