Grudziądz: 5. Spotkanie Kolędowe u Marianów

100105a.png Jednym z najpiękniejszych zwyczajów Bożonarodzeniowych jest kolędowe muzykowanie. Wspólne śpiewanie kolęd jest ponadczasowe i łączy wszystkie pokolenia. Taka też idea przyświecała 5. Spotkaniu Kolędowemu u Marianów, które odbyło się w niedzielę 3 stycznia 2010 r. Tego wieczoru można było usłyszeć kolędy w różnych interpretacjach i wykonaniach, zaprezentowane przez zaproszone gościnnie zespoły, a także wykonane przez grupy z naszej parafii.


Wśród wykonawców zaprezentowały się: chór „Alla Camera” działający przy grudziądzkim Centrum Kultury Teatr, chór „Boni Cantores” z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Grudziądzu, chór „Adalbertus” z parafii św. Wojciecha ze Starogardu Gdańskiego, chór „Soli Deo”, zespół „Maxima” z parafii św. Maksymiliana w Grudziądzu, Grudziądzka Orkiestra Dęta działająca przy Urzędzie Miasta i CK Teatr, parafialny chór „Tibi Mariae” oraz  schola dziecięca „Wesołe Aniołki”.
Na zakończenie trwającego dwie godziny kolędowania ks. proboszcz Zbigniew Wawrzyniak MIC wręczył wszystkim wykonawcom pamiątkowe dyplomy i aniołki. Po wspólnym odśpiewaniu kolędy przez artystów i słuchających koncertu, wszyscy udali się na agapę.