Nowa funkcjonalność serwisu zyciezakonne.pl

Jak być może zauważyli już nasi stali goście, w prawnym dolnym rogu strony głównej, pojawiła się zakładka pod tytułem "Wieści RSS". Od nowego roku, nasza strona została wzbogacona o tą nową funkcjonalność, dzięki której – mamy nadzieję – każdy chętny będzie mógł być jeszcze bardziej na bieżąco z informacjami na temat życia konsekrowanego. Jak działają kanały RSS?


W uproszczeniu RSSem (a dokladniej: kanałem RSS) nazywamy plik w odpowiednim formacie, załączony do witryny internetowej i prezentujacy wybrane przez autora witryny treści – najczęsciej bieżące informacje,
związane z tematyką strony. Aby odebrać informacje przesłane za pomocą
technologii RSS należy użyć odpowiedniego programu, tzw. czytnika RSS. Informacje, które pojawiają się na stronie – w czasie rzeczywistym – pojawiają się również w wybranym przez czytelnika czytniku (w sieci jest dostępne wiele darmowych programów, które umożliwiają, np. umieszczanie wiadomości bezpośredni na pulpicie, na skrzynce poczty, czy na stworzonej przez siebie stronie internetowej. Mamy nadzieję, że nowa funkcjonalność okaże się przydatna i potrzebna przynajmniej dla niektórych spośród naszych stałych czytelników.
 
 
Redakcja