Grupa japońskich pielgrzymów odwiedziła siedzibę Episkopatu Polski

Na zaproszenie sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski od 1 września przebywa w naszym kraju grupa 20 katolickich pielgrzymów z Japonii. W swoim kraju uczestniczą oni w rocznym kursie historii Kościoła i podróż do Europy jest formą praktycznego sprawdzenia zdobytych wiadomości. W piątek goście z Japonii odwiedzili siedzibę Sekretariatu w Warszawie, gdzie oprowadzała ich s. Gaudencja Kus z Biura Sekretariatu.

„Nasza pielgrzymka odbywa się pod hasłem «Śladami Baroku», gdyż w ostatnim czasie na kursie historii Kościoła omawialiśmy tę epokę w Kościele. Stąd nasza trasa wiedzie z Polski do Czech, gdzie, jak wiadomo, jest dużo świątyń z tego okresu” – powiedział KAI organizator wyprawy o. Paweł Janociński, dominikanin i duszpasterz japońskiej Polonii.

W Polsce pielgrzymi mają w programie Warszawę, Niepokalanów, Częstochowę, Oświęcim, Wadowice i Kraków, sanktuarium w Gidlach oraz klasztor dominikanek klauzurowych w św. Annie k. Częstochowy. Z Krakowa wyjadą przez Wrocław i Miśnię w Niemczech do zachodnich Czech, gdzie odwiedzą m.in. grób św. Zdzisławy Czeskiej, kanonizowanej przez Jana Pawła II, a w Pradze spotkają się z dominikankami.

„Pielgrzymi są bardzo zainteresowani oczywiście postaciami bł. Jana Pawła II, św. Faustyny i św. Edyty Stein. Poza wiernymi z Tokio w pielgrzymce uczestniczą dwie tercjarki z Ishinomaki na północy kraju, które niemal cudem uratowały się tam w czasie ostatniego tsunami. Jeden z uczestników przyleci z USA, aby wspólnie ze swoją matką z Jokohamy pomodlić się w świętych miejscach związanych z polskimi i czeskimi świętymi” – powiedział polski dominikanin.

Pielgrzymka potrwa do 11 września.

Za: www.dominikanie.pl.