Home WiadomościArchiwum Indie: Jezuici w walce z korupcją

Indie: Jezuici w walce z korupcją

Redakcja
„Żyjemy w społeczeństwie, w którym zło i korupcja są na porządku dziennym, dlatego musimy z nimi walczyć. Jezuici mogą w niej odegrać skuteczną rolę”. Tymi słowami sędzia Sądu Najwyższego Indii Cyriac Józef, podczas spotkania z okazji złotego jubileuszu prowincji Kerala, zwrócił się do jezuitów, prosząc, aby pełnili wiodącą rolę w szerzeniu świadomości w walce ze złem przenikającym kraj.

 
Sędzia, wykształcony w szkołach jezuickich, chwalił wkład Towarzystwa w kształcenie młodzieży i zaangażowanie na rzecz edukacji ubogich. „Ja sam skorzystałem z kształcenia przez Towarzystwo: jezuici mną kierowali i towarzyszyli mi we wzroście mojej wiary. Są tysiące osób, które skorzystały z pomocy jezuitów, ich wizji i misji Kościoła, powiedział sędzia.

W uroczystości wziął również udział arcybiskup Maria Callist Soosapakiam z Trivandrum, który podziękował jezuitom za założenie szkół w obszarach przybrzeżnych oraz za ich wysiłki w realizacji badań w celu określenia problemów związanych z regionami najbiedniejszymi Kerala. Zauważył także, że dzięki jezuitom, zespoły rybaków w Kerala mogły się rozwijać społecznie, edukacyjnie i duchowo.

Za: www.jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda