Home WiadomościArchiwum Inicjatywy i publikacje związane z Apostołem Narodów

Inicjatywy i publikacje związane z Apostołem Narodów

Redakcja

Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II założone przez ks. prof. Henryka Witczyka zamierza z okazji Roku Świętego Pawła opublikować na swojej stronie internetowej serię materiałów biblijnych związanych z Apostołem Narodów do wykorzystania w grupach biblijnych, homiliach i katechezach.

Również najbliższy zjazd Stowarzyszenia Dzieła Biblijnego, które będzie miało miejsce 17 i 18 września we Wrocławiu, zostanie poświęcony teologii świętego Pawła.

Z okazji roku jubileuszowego powstała też specjalna pieśń: "Hymn na Rok św. Pawła". Polską adaptację jego tekstu i melodii przygotowało Wydawnictwo "Hlondianum". Do oryginalnej wersji zostały dopisane kolejne zwrotki i
refren, których słowa stanowią Pawłowe wypowiedzi zawarte w jego Listach.

Wydawnictwo Rafael w związku z jubileuszem przygotowało natomiast pamiątkowy album "Rok Świętego Pawła". Do publikacji dołączono płytę z wyborem listów św. Pawła, czytanych przez aktorów Teatru Starego w Krakowie oraz kieszonkowy modlitewnik z litanią do Świętego. Na rynku wydawniczym ukazały się również książki Wydawnictwa Bratni Zew: "Św. Paweł z Tarsu" pióra Romano Penna oraz "Duchowe nauczanie świętego Pawła Apostoła" Settimio Ciprianiego.

Wiele miejsca na swoich łamach poświęcają św. Pawłowi także tygodniki katolickie. Tygodnik Niedziela rozpoczął niedawno cykl "Wywiad ze św. Pawłem Apostołem", uruchomiona została też strona internetowa poświęcona Świętemu: www.swpawel.niedziela.pl. Warto dodać, że redakcja tygodnika zainicjowała również plenerową wystawę fotograficzną pt. "Rok św. Pawła: 28 VI 2008 – 29 VI 2009: 2000. rocznica urodzin Apostoła Narodów". Jej otwarcie miało miejsce 20 czerwca w Częstochowie. Ekspozycja prezentuje zdjęcia fotoreporterów tygodnika, wykonane w Rzymie, Grecji i Turcji, w miejscach, w których przebywał św. Paweł.

BP KEP

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda