Home WiadomościArchiwum Pauliści z okazji jubileuszu urodzin swojego patrona

Pauliści z okazji jubileuszu urodzin swojego patrona

Redakcja

Warto zwrócić uwagę na działania, które zamierza podjąć w czasie jubileuszu 2000. urodzin Apostoła Towarzystwo św. Pawła, zwane od swego patrona paulistami.

W Polsce pauliści, organizują na początku lipca w Masłońskich koło Częstochowy rekolekcje letnie dla młodzieży męskiej poświęcone Apostołowi Narodów, jego działalności i życiu. Na Jasnej Górze natomiast planowany jest koncert, podczas którego zostaną zaprezentowane m.in. Listy św. Pawła w najnowszym przekładzie paulistów.

Ich działalność od samego początku związana jest z apostolstwem wydawniczym (Edycja św. Pawła). W roku jubileuszowym, prawdopodobnie jesienią, planują między innymi nową edycję Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu. Przy współpracy z nimi zostały wydane już Listy św. Pawła, które na początku czerwca w ponad 100 tysiącach egzemplarzy ojciec Jan Góra przekazał młodzieży podczas spotkania nad Lednicą.

Dominikanin zachęcał wówczas młodych do lektury i korzystania z entuzjazmu wiary, którego przykładem był Apostoł. "Biorąc pisma św. Pawła Apostoła do ręki, sprawiacie, że Lednickie Spotkanie będzie trwało dłużej" – pisze ojciec Góra w słowie dołączonym do Listów.

Edycja św. Pawła ma też propozycję dla najmłodszych, książeczkę "Święty Paweł – Apostoł Jezusa", która przybliża postać świętego.

Międzynarodową inicjatywą zgromadzenia jest natomiast serwis internetowy, w którym również w języku polskim zamieszczane będą reportaże i relacje korespondentów z pobytu w miejscach związanych ze św. Pawłem.

23 czerwca z inicjatywy Centrum Studiów Biblijnych i Komunikacji św. Pawła ukazał się również pierwszy miesięcznik pod tytułem "Paulus", poświęcony w całości św. Pawłowi. W zamyśle autorów ma on pokazywać postać Apostoła Narodów jako przyjaznego i pełnego życia. Wśród licznych artykułów znajdą się tam między innymi wywiady z postaciami świata ekumenicznego i międzyreligijnego. Prezentacja pierwszego numeru miała miejsce w Księgarni św. Pawła w Rzymie.

BP KEP

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda