Home WiadomościArchiwum Internetowa pomoc dla kaznodziejów

Internetowa pomoc dla kaznodziejów

Redakcja
.

Wśród autorów refleksji nad słowem Bożym są redemptoryści pracujący w duszpasterstwie parafialnym, misjonarze pracujący w Polsce oraz zagranicą, profesorowie rzymskiej Akademii Alfonsjańskiej, Wyższego Seminarium Duchownego Redemptorystów oraz innych uczelni katolickich. Dzięki różnym doświadczeniom, miejscu posługi apostolskiej i różnemu wiekowi piszących portal staje się bogatszy.

Na stronach internetowych publikowane są cykle kazań na nabożeństwo nowenny nieustannej do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz świętych i błogosławionych redemptorystów, czego internauta nie znajdzie na portalach o podobnym charakterze. Ukazujące się regularnie od kilku miesięcy pomoce homiletyczne na niedziele i święta tworzą ciągle dostępne archiwum. Stopniowo będzie się także powiększać zasób kazań i homilii obrzędowych oraz wybranych artykułów z dziedziny teologii, duchowości, historii Kościoła, które mogą być wykorzystane w posłudze słowa.

Inicjatywa redemptorystów podyktowana jest w pierwszym rzędzie wiernością charyzmatowi wyznaczonemu przez założyciela zgromadzenia zakonnego, św. Alfonsa de Liguori – docierać z Dobrą Nowiną do opuszczonych, zwłaszcza ubogich. Narzędziem a zarazem miejscem spotkania także z takimi ludźmi niewątpliwie stał się Internet, nazwany przez bł. Jana Pawła II „nowym forum głoszenia Ewangelii” (Orędzie na XXXVI Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, 2002).

Portal kaznodziejski wpisuje się  w wiele podobnych działań podejmowanych przez zgromadzenia zakonne, diecezje, ruchy kościelne czy też redakcje mediów katolickich. Ich zadaniem jest zwrócenie uwagi na słowo Boże przekazywane w liturgii Kościoła oraz pomoc w wykorzystaniu jego bogactwa w modlitwie i osobistych poszukiwaniach duchowych. Doniosła rola słowa Bożego w życiu i misji Kościoła została kilka miesięcy temu podkreślona poprzez adhortację apostolską Verbum Domini papieża Benedykta XVI.

 
Za: Redemptoryści.
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda