Home WiadomościArchiwum Izrael: Salezjański wieczór

Izrael: Salezjański wieczór

Redakcja
090515c.jpg 12 maja 2009 roku, po Mszy św., której przewodniczył Papież w Dolinie Jozafata (Jerozolima), naprzeciw Bazyliki Getsemani i Ogrodu Oliwnego, młodzi salezjanie, studenci Salezjańskiego Instytutu Teologicznego “Świętych Piotra i Pawła”, mieli możliwość spędzenia wieczoru z kard. Tarcisio Bertone, Sekretarzem Stanu Stolicy Apostolskiej. Sekretarz Stanu, który towarzyszy Papieżowi w pielgrzymce po Ziemi Świętej, udał się z wizytą do Instytutu Salezjańskiego “Ratisbonne” (Jerozolima). Młodzi salezjanie przyjęli z radością i entuzjazmem Sekretarza Stolicy Apostolskiej.

W spotkaniu, które charakteryzowało się klimatem braterskim i salezjańskim, uczestniczyli: Córki Maryi Wspomożycielki, salezjanie z Bet Gemal i Cremisan, a także ks. Maurizio Spreafico, przełożony Inspektorii Bliskiego Wschodu, i jego sekretarz – ks. Laconi.
 
Wieczór zakończył się tradycyjnym “słówkiem na dobranoc” kard. Bertone, w którym ten przybliżył młodym salezjanom pracę, jaka jest realizowana w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej. “A full immersion of salesianity” – powiedział na koniec swojego wystąpienia i wieczoru kard. Bertone.
 
W Mszy św. w dniu 12 maja usługiwało czterech kleryków salezjańskich z “Ratisbonne”: Albert, Jesudoss, Joseph i Wubishet, pochodzący z Indii i Etiopii.
Innym salezjańskim akcentem w czasie pielgrzymki Papieża po Ziemi Świętej są dwie świece, jakie znalazły się na ołtarzu w czasie Eucharystii, której przewodniczył Ojciec Święty na Placu Żłóbka w Betlejem. Świece te są darem Salezjańskiego Ośrodka Artystycznego z Betlejem.

 
www.infoans.org

Za: www.salezjanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda