Home WiadomościArchiwum Odpust zupełny w czasie peregrynacji urny Ks. Bosko

Odpust zupełny w czasie peregrynacji urny Ks. Bosko

Redakcja
bosco03.jpg Z okazji peregrynacji urny z relikwią Ks. Bosko w Inspektoriach i Domach salezjańskich, która odbywa się w ramach przygotowań do dwusetnej rocznicy urodzin Ks. Bosko, Ojciec Święty, na prośbę Przełożonego Generalnego ks. Pascuala Cháveza Villanuevy, udzielił odpustu zupełnego, jaki mogą uzyskać wierni, którzy wezmą udział w nabożeństwie ku czci świętego lub będą przez pewien czas adorować i trwać na modliwie przed urną.

Powody tej prośby, skierowanej do Ojca Świętego w imieniu Przełożonego Generalnego przez Prokuratora Generalnego ks. Francesco Maraccaniego, wypływają z pragnienia, by przyczynić się do wzrostu życia wiary, nadziei i miłosierdzia chrześcijańskiego, trwając w komunii z Kościołem w geście przygotowań do obchodów dwusetnej rocznicy urodzin Ks. Bosko.
 
Dekret wydany przez Penitencjarię Apostolską nosi datę 8 maja i w ten sposób wyjaśnia ten dar Odpustu udzielonego przez Ojca Świętego:
 
“Dnia 8 maja 2009 roku Penitencjaria Apostolska, z nakazu Ojca Świętego, chętnie udziela Odpustu zupełnego, jaki może zostać uzyskany przez wiernych chrześcijan, którzy spełnią zwykłe warunki (Spowiedź święta, Komunia św. i modlitwa zgodna z intencjami Ojca Świętego) w czasie peregrynacji Urny św. Jana Bosko w każdym miejscu ziemi, w obecności relikwii Świętego uroczyście wystawionych i będą uczestniczyć w świętym nabożeństwie na jego cześć, albo przynajmniej jakiś czas spędzą na nabożnym rozmyślaniu, kończąc je Modlitwą Pańską, Wyznaniem Wiary oraz wezwaniem do Błogosławionej Maryi Dziewicy i św. Jana Bosko. Odpust ten będzie ważny przez cały czas peregrynacji Urny Świętego. Co do tego nie wyrażamy żadnego sprzeciwu”.
 
www.infoans.org

Za: www.salezjanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda