Home WiadomościArchiwum Jak nie zmarnować Bożych talentów w TVP

Jak nie zmarnować Bożych talentów w TVP

Redakcja

Obchody Światowego Dnia Życia Kontemplacyjnego i sens istnienia klasztorów klauzurowych – to tematy niedzielnego magazynu „Między ziemią a niebem” w TVP1 i Telewizji Polonia. W dyskusji 16 listopada wzięli udział rodzice sióstr klauzurowych oraz ludzie show biznesu.

Dziennikarze przedstawili karmelitanki z Łodzi, które ślubują ubóstwo, czystość i posłuszeństwo, a całe swoje życie poświęcają modlitwie za kratami klasztoru. Kim są i dlaczego decydują się na życie w zakonach kontemplacyjnych, choć współczesny świat oferuje tyle innych, ciekawych możliwości samorealizacji, robienia kariery i szczęśliwego życia? Czy zamykając się za klauzurą nie „zakopują swych talentów”, zamiast pomnażać je, służąc aktywnie Bogu i ludziom w codziennym życiu rodzinnym, zawodowym, parafialnym?

W dyskusji udział wzięli Kazimiera Zasada, matka siostry klauzurowej, ks. Stanisław Hajkowski SDB, który w swoim życiu doświadczył mocy modlitwy sióstr klauzurowych, a także aktorka Dorota Stalińska i Czesław Lang, kolarz i biznesmen.

Widzowie, którzy wzięli udział w dyskusji na czacie zastanawiali się nad tym dlaczego w XXI w. ludzie zamykają się w zakonach klauzurowych.

za: www.niedziela.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda