Home WiadomościArchiwum Jasna Góra: konkurs strojenia choinek

Jasna Góra: konkurs strojenia choinek

Redakcja
Aż 40 choinek przystroiły dzieci na Jasnej Górze. Ozdoby zostały wykonane w ramach trzeciej edycji konkursu na „Wieczernikową Choinkę”. W tym roku do „zmagań” zaproszone zostały także przedszkolaki. Najciekawiej ubrane drzewko wybiorą teraz jasnogórscy pielgrzymi.

 
Głównym celem konkursu jest nawiązanie do polskich tradycji obchodów Bożego Narodzenia. Zadaniem dzieci jest własnoręczne przygotowanie różnych ozdób choinkowych i ubranie wylosowanego drzewka.

Choinki ustawione są w Wieczerniku, w namiocie-kaplicy. „Wszyscy robiliśmy różne ozdoby. Ja wieszałam bombki, te gwiazdki, domki, anioły i mikołaje, ze styropianu, z wstążki, z makaronu" – opowiadały dzieci i dodawały, że za zaszczyt poczytują sobie strojenie choinek na Jasnej Górze: „Bardzo fajnie jest mieć choinkę na Jasnej Górze, którą każdy może ubierać, nie tylko panie, ale każdy, a to są naprawdę bardzo ładne choinki".

W tym roku pielgrzymi wybiorą dwie najładniej ubrane choinki, przez uczniów 30 szkół podstawowych i maluchy z 10 przedszkoli. Głosowanie trwać będzie od Bożego Narodzenia do 4 stycznia. Rozstrzygnięcie Konkursu zaplanowano w uroczystość Objawienia Pańskiego.

I. Tyras, Jasna Góra

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda