Home WiadomościArchiwum Jasna Góra: Rozmawiają o powołaniach

Jasna Góra: Rozmawiają o powołaniach

Redakcja
Ogólnopolska Kongregacja Odpowiedzialnych za Duszpasterstwo Powołań trwa w dniach 22-24 października na Jasnej Górze. Tegoroczny temat spotkania to: „Formowanie bogatego człowieczeństwa jako fundament duszpasterstwa powołań". Tradycyjnie uczestnikom Kongregacji towarzyszy bp Wojciech Polak z Gniezna, delegat Episkopatu Polski ds. Powołań. 

 
Referenci powołaniowi to osoby odpowiedzialne za powołania: kapłani diecezjalni i zakonni, siostry zakonne i przedstawiciele świeckich instytutów życia konsekrowanego. Spotkania na Jasnej Górze są dla nich możliwością pogłębienia wiedzy i dzielenia się doświadczeniami.

Istotnymi elementami każdej Kongregacji jest Eucharystia, a także wspólna modlitwa (brewiarz, Droga Krzyżowa, Różaniec, Nieszpory) w intencji powołań, referaty przygotowane przez specjalistów z zakresu teologii i nauk o człowieku, panele, praca w grupach, spotkania nieformalne.

Ogólnopolskie Kongregacje Referentów Powołaniowych odbywają się dwa razy w roku. Są spotkaniem referentów powołaniowych diecezjalnych i zakonnych. Jesienna kongregacja odpowiedzialnych za powołania odbywa się zawsze na Jasnej Górze, natomiast wiosenna w różnych miejscach znaczących religijnie, np. w Niepokalanowie, Kalwarii Zebrzydowskiej, Trzebnicy itp.

Kongregacja podejmuje problemy wskazane w dokumentach papieskich i kongregacji albo też wynikającą z problemów rodzących się w pracy powołaniowej w Polsce. Problematykę spotkań ustala Krajowa Rada Duszpasterstwa Powołań, która też przygotowuje każdą kongregację.

o. Stanisław Tomoń

Więcej na: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda