Home WiadomościArchiwum Jasna Góra: Seminarzyści z Watykanu

Jasna Góra: Seminarzyści z Watykanu

Redakcja
Seminarzyści z Niższego Seminarium Duchownego w Watykanie przybyli w środę, 27 października na Jasną Górę. Seminarium to zostało założone w 1956 r. przez papieża Piusa XII. 

 
Na co dzień młodzieńcy służą w bazylice św. Piotra w Watykanie i przygotowują się do matury. Większość z nich wstąpi potem do Wyższego Seminarium Duchownego i zostanie kapłanami. Dzisiaj seminarzyści modlili się przed Cudownym Obrazem o rychłą beatyfikację Jana Pawła II. Eucharystia została odprawiona w języku włoskim.

„To są chłopcy, którzy przychodzą do seminarium mając 11 lat, do 18 roku życia. Mają przywilej noszenia czerwonych sutann, dlatego że obsługują bazylikę św. Piotra. Każdego dnia przygotowują ołtarze, służą kapłanom, biskupom, kardynałom z całego świata, którzy przybywają do Watykanu. Służą oni również Ojcu Świętemu Benedyktowi XVI. Wielu posługuje podczas prywatnych Mszy św. – mówi ks. Jarosław Cielecki, dyrektor Watykańskiego Serwisu Informacyjnego – Do Polski w zasadzie przyjechali wszyscy, tylko dwóch zostało w Watykanie. Na czas nieobecności zastąpili ich klerycy z Seminarium Legionów Chrystusa. Przez te trzy dni w Polsce, nie mogli nie stanąć przed wizerunkiem Matki Bożej na Jasnej Górze, by modlić się tutaj o beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II, i by zawierzyć swoje życie".

Jak informuje ks. Jarosław Cielecki, od momentu założenia Niższe Seminarium Duchowne w Watykanie wykształciło ponad 80 kapłanów.

o. Stanisław Tomoń

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda