Home WiadomościArchiwum Prawa człowieka na wojnie

Prawa człowieka na wojnie

Redakcja
Młodzież z Polski, Niemiec, Turcji i Ukrainy spotkała się na seminarium poświęconym "Prawom człowieka w czasie wojny". Ten bardzo trudny temat pomagają zgłębić pedagodzy, duchowni i trenerzy partnerskich instytucji organizaujących to międzynarodowe przedsięwzięcie.

 
Blisko dwutygodniowe spotkanie młodych (Berlin-Gdańsk, 14-25.10.2010) było dynamiczne. Wykorzystano w nim techniki warsztatowe. Swojej emocje i przeżycia młodzi eurpejczycy wyrazili w sztuce teatralnej (przygotowanej pod okiem aktorki z Elbląga, pani Jolanty Tadli). Przedstawienie będące swoistą formą podsumowania wystawione zostało w sali kapitulnej Muzeum Narodowego w Gdańsku w dniu 24 październik br. o godz. 17.00.

Pracy warsztatowej, dysksjom towarzyszyła też wspólna modlitwa o pokój i pojednanie. Trzeba podkreślić, że młodzież uczestnicząca w projekcie nie tylko pochodziła z czetrech różnych państwa, ale także była wyznawcami różnych religi. Wielokulturowośc i wieloreliginość nie stanowiła jednak problemu, aby wspólnie spotkać się na modlitwie. Katolicy, prawosławni, ewangelicy i muzułmanie z udziałem swoich duchownych wznieśli swoje modlitwy i intencje początkując tym niejako zbliżający się V Asyż w Gdańsku. Niektórzy zapisali też je na zwoju pojednania. Organizatorem programu był Dom Pojednania i Spotkań we współpracy z Ludwik Wolker Haus z Berlina.

Źródło: dmk.pl / o. Mateusz

 
 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda