Home WiadomościArchiwum Salwatorianie – Meksyk: Marcha Misionera po raz trzeci!

Salwatorianie – Meksyk: Marcha Misionera po raz trzeci!

Redakcja
Już po raz trzeci z rzędu polscy salwatorianie z Meksyku zorganizowali Marsz Misyjny (marcha misionera), którego celem było przypomnienie o misyjności Kościoła poprzez spotkania formacyjne i radosny przemarsz ulicami parafii salwatoriańskiej.  W przygotowanie tego wydarzenia były zaangażowane wszystkie młodzieżowe grupy parafialne, które zajęły się zarówno przystrojeniem kościoła jak i organizacją śpiewu, modlitw oraz opieki medycznej.

 
Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała miejscowa policja. W marszu uczestniczyły zarówno rodziny z naszej parafii, jak również uczniowie i nauczyciele salwatoriańskich szkól. Tegoroczny Marsz Misyjny zgromadził ponad 850 osób, które z wielką radością i entuzjazmem przeszły ulicami parafii św. Józefa, wzbudzając duże zaciekawienie wśród przechodniów i mieszkańców. Uczestnicy podzieleni zostali na pięć grup. Każda z nich miała kolorowe koszulki oraz balony, symbolizujące jeden z pięciu kontynentów. Po modlitwie na dziesiątce różańca, rozważanej w intencji mieszkańców danego kontynentu, balony wypuszczano w powietrze. Istotną częścią tego radosnego wydarzenia była wspólna Eucharystia, sprawowana przez wszystkich salwatorianów w kościele parafialnym.

Więcej na: www.salwatorianie.pl (galeria)

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda