Home WiadomościArchiwum Jasna Góra: Siostry sercanki – nasze 50-lecie ofiarujemy Sercu Jezusa i Sercu Maryi

Jasna Góra: Siostry sercanki – nasze 50-lecie ofiarujemy Sercu Jezusa i Sercu Maryi

Redakcja
Siostry sercanki dziękowały na Jasnej Górze w sobotę, 1 października za 50 lat istnienia jednej z dwóch polskich prowincji zgromadzenia – Północno-Zachodniej Prowincji pw. NMP Królowej Polski z siedzibą w Częstochowie.

 
„Pragniemy składać dziękczynienie za łaski, które zgromadzenie otrzymało właśnie w tej swojej małej cząstce – Prowincji Matki Bożej Królowej Polski i jest to dziękczynienie z prośbą o Boże błogosławieństwo na przyszłość, na dalsze lata posługi, dobre, liczne nowe powołania i rozwój dzieł, które prowadzimy" – podkreśla matka generalna sióstr sercanek s. Agnieszka Kijowska.

Siostry ze Zgromadzenia Służebnic Najśw. Serca Jezusowego zgromadziły się na dziękczynnej Mszy św., rozpoczętej kilka minut po godz. 14.00 w Kaplicy Matki Bożej. Obecne były: matka generalna sióstr sercanek s. Agnieszka Kijowska wraz z Radą Generalną oraz przełożona prowincji częstochowskiej s. Joanna Wolak.

Zebranych witał o. Łukasz Buzun, podprzeor Jasnej Góry. „Niech ten czas spędzony tutaj na Jasnej Górze będzie dla nas czasem dziękczynienia za 50 lat istnienia prowincji, działalności na chwałę Maryi Królowej Polski, a przede wszystkim na chwałę Najśw. Serca Pana Jezusa, dla którego całe swoje życie poświęcił założyciel Sióstr Sercanek św. Józef Sebastian Pelczar".

Eucharystii przewodniczył abp Stanisław Nowak, metropolita częstochowski. „Dziękujemy siostrom za 50-lecie i życzymy, by następne się wypełniały, żeby było dużo powołań zakonnych i żeby zgromadzenie było obfite w dobre dzieła – dzieła miłości Boga i bliźniego" – życzył siostrom abp Stanisław Nowak (homilia, zakończenie).

o. Stanisław Tomoń
BPJG/ dr

Więcej na: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda