Home WiadomościArchiwum Sammarei/Niemcy: Koronacja Obrazu i Jubileusz Saletynów

Sammarei/Niemcy: Koronacja Obrazu i Jubileusz Saletynów

Redakcja
Dnia 2 października 2011 roku o godz. 16.00 w Sanktuarium Matki Bożej w Sammarei w Niemczech odbyła się uroczystość ukoronowania Cudownego Obrazu Matki Bożej koronami biskupimi. Aktu tego dokonał ordynariusz diecezeji Passau, bp Wilhelm Schraml. W tym dniu Misjonarze Saletyni przeżywają swój jubileusz 25-lecia obecności i posługi w Niemczech, w diecezji Passau.

 
W 1986 roku przybył do Niemiec pierwszy misjonarz saletyn z Polski, był nim ks. Józef Boguszewski MS. Rozpoczął swoją posługę w związku parafialnym Haarbach. Od tego czasu w diecezji Passau pracowało już piętnastu saletynów. Obecnie posługują oni w Aldersbach, Aufhausen, Bayerbach, Johanniskirchen, Simbach i Sammarei.

W uroczystościach koronacyjnych i jubileuszowych weźmie udział przełożony Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów – ks. Władysław Pasiut MS wraz ekonomem prowincjalnym – ks. Piotrem Ciepłakiem MS i sekretarzem prowincjalnym – ks. Piotrem Szwedą MS. Będą obecni również wszyscy saletyni pracujący obecnie w diecezji Passau jak również zaproszeni Goście.

Sammarei to największe miejsce kultu maryjnego w Bawarii. Klejnotem tej krainy pielgrzymkowej jest przepiękne sanktuarium maryjne, nazywane często bawarskim Asyżem lub niemieckim Loretto. Okazały Dom Boży z wyjątkowym, monumentalnym ołtarzem rzeźbionym w drewnie i ponad tysiąc tablic wotywnych z czterech stuleci wokół Kaplicy Łask to właściwie kościół w kościele. Świątynia urzeka wspaniałym ołtarzem wykonanym przez J. Bendela. We wnętrzu znajduje się barokowy ołtarz z roku 1772 z cudownym obrazem pochodzącym z 1631 roku, koronowanym w dniu dzisiejszym.

ks. Piotr Szweda MS
rzecznik Prowincji

Za: www.saletyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda