Home WiadomościArchiwum Jasna Góra: To młodzież ‘Radia Maryja’ – mocna w wierze!

Jasna Góra: To młodzież ‘Radia Maryja’ – mocna w wierze!

Redakcja
„Zakorzenieni i zbudowani na Chrystusie, mocni w wierze” pod tym hasłem odbywała się 13. Pielgrzymka Młodych Słuchaczy „Radia Maryja”. Spotkanie rozpoczęło się w deszczowy wieczór, w sobotę, 28 maja na jasnogórskich błoniach.
Pielgrzymka gromadzi ludzi młodych, odważnych, pełnych wiary i miłości do Pana Boga, Matki Najświętszej, Kościoła i Ojczyzny, pragnących „czegoś więcej”. Przybyli m.in. studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

 
W tym roku pielgrzymka była dziękczynieniem za dar beatyfikacji Jana Pawła II, a jednocześnie przygotowaniem do zbliżających się 26. Światowych Dni Młodzieży w Madrycie, stąd właśnie słowa hymnu ŚDM stały się hasłem spotkania. Co roku młodym towarzyszy o. Piotr Andrukiewicz, opiekun Młodzieżowych Kół Przyjaciół „Radia Maryja".

Pomimo nieustannie padającego deszczu młodzież z wielkim entuzjazmem uczestniczyła w modlitwach i śpiewie uwielbienia animowanym przez muzyków poznańskich pod kierunkiem Poldka Twardowskiego. Z uwagą wysłuchano również świadectw, które przedstawili: Ada Piekarska z Bydgoszczy; Lidia Marzec, studentka Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu; Marcin Chrołowski z Ruchu Czystych Serc oraz Piotr Wyszomirski, reprezentacyjny bramkarz Polski w piłce ręcznej.

*

Mszy św. odprawionej na jasnogórskich błoniach przewodniczył bp Grzegorz Kaszak, pasterz diecezji sosnowieckiej. Eucharystię koncelebrowali m.in.: o. dr Tadeusz Rydzyk, dyrektor „Radia Maryja"; o. Piotr Chyła, wikariusz prowincjała Warszawskiej Prowincji Redemptorystów. Młodych pielgrzymów w imieniu Jasnej Góry powitał podprzeor Jasnej Góry o. Mieczysław Polak.

W homilii bp Grzegorz Kaszak wskazał młodym wzór do naśladowania – Matkę Jezusa Chrystusa. Jej zawierzył bł. Jan Paweł II słowami: „Totus Tuus" – „Cały Twój". „Wielkość naszego papieża polega m.in. na tym, że na wzór Maryi do końca współcierpiał z Jezusem Chrystusem, on się z Nim jednoczył i do Niego upodabniał. Takie cierpienie staje się mocą" – podkreślił kaznodzieja.

Słowa do zgromadzonych skierował o. Tadeusz Rydzyk. Zachęcił młodzież, aby odważnie świadczyła o Chrystusie również w mediach. „Wy wszyscy możecie być sługami Prawdy – dziennikarzami. Wierzycie w to? Każdy! W jaki sposób? Internet, (…) jak plują na Kościół, czy na kogoś, wejdź tam i powiedź argument. Jak mówią coś na ‘Radio Maryja’ to wejdź tam: ‘ a słuchałeś? a widziałeś?’ to powtarzasz tylko plotki, a może jesteś najemnikiem?’. I o to was proszę. Ale żeby takim być, to trzeba formować siebie" – mówił o. Rydzyk.

Pod koniec spotkania młodzież odnowiła Akt Zawierzenia Matce Bożej. Wystosowany został także telegram do Ojca Świętego Benedykta XVI. Spotkanie zakończył pokaz fajerwerków.

Pielgrzymka była transmitowana przez „Radio Maryja" i Telewizję „Trwam".

W czasie pielgrzymki o. Piotr Andrukiewicz zachęcał do tworzenia nowych wspólnot: „To bardzo ważna rzecz, żeby zakładać we wszystkich parafiach, wszędzie, gdzie się da, małe wspólnoty, grupy formacyjne, które będą się systematycznie spotykać. Słuchajcie, to naprawdę bardzo dużo daje, to jest szansa takiego bardzo szybkiego, intensywnego rozwoju. Nie tylko indywidualne spotykanie się z Panem Jezusem, chodzenie do kościoła, ale to także spotykanie się we wspólnocie, rozmowa, budowanie się nawzajem, dyskusje na wiele tematów, pozostawanie w kontakcie z dziełem ‘Radiem Maryja’, z wielkim dziełem ewangelizacji prowadzonej za pośrednictwem środków społecznego komunikowania".

o. Stanisław Tomoń

Więcej na: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda