Home WiadomościArchiwum Jezuici: Forum Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej

Jezuici: Forum Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej

Redakcja
W Gdyni odbywa się właśnie Forum, na które zjechali się dyrektorzy wszystkich dzieł prowadzonych przez Prowincję północnej Polski, oraz delegaci i przełożeni poszczególnych placówek. Tytuł Forum: "Nasza tożsamość i misja: posłani ku granicom".


Drugi dzień Forum upłynął pod znakiem szukania tożsamości jezuickiej (indywidualnej, ale i wspólnotowej), która jak się często okazuje ukryta jest w naszych pragnieniach, które są wzbudzane przez Ducha Świętego. Jedną z inspiracji były niewątpliwie słowa ostatniej Kongregacji Generalnej, która wskazała, że Jezus "jest jedynym obrazem, który nas jednoczy. Patrząc na Niego jezuici wiedzą, kim są."

Najmocniejszymi punktami pierwszego dnia było spotkanie i dyskusja z ks. Arcybiskupem Kazimierzem Nyczem dotycząca aktualnego stanu Kościoła w Polsce oraz perspektyw działania.

W Forum uczestniczy Prowincjał o. Dariusz Kowalczyk SJ, Prowincjał nominat o. Tomasz Kot SJ. Pierwszego dnia gościł również Prowincjał Prowincji Polski Południowej o. Wojciech Ziółek SJ.

Wszelkie ustalenia i spotkania polecamy pamięci modlitewnej.

Za: www.jezuici.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda