Home WiadomościArchiwum O Miłosierdziu Bożym – paulin w telewizji EWTN

O Miłosierdziu Bożym – paulin w telewizji EWTN

Redakcja
Paulin z Jasnej Góry o. Szymon Stefanowicz głosi wielkanocne nauki o 'głębszym rozumieniu i praktykowaniu Miłosierdzia Bożego objawionego światu przez św. Faustynę'. O. Szymon odprawia także Msze święte transmitowane codziennie przez telewizję EWTN.

Telewizję EWTN założyła siostra zakonna, Matka Angelika. Program telewizyjny tej Telewizji Słowa Bożego z Birmingham stan Alabama dociera w języku angielskim i hiszpańskim za pośrednictwem satelity do milionów telewidzów w Ameryce Półn., Kanadzie, Ameryce Łacińskiej, Europie, Afryce i Południowej Azji.

Jest to już druga seria nauk głoszonych przez o. Szymona Stefanowicza za pośrednictwem tej katolickiej telewizji w Ameryce. Pierwszą serię (adwentową) o. Szymon po raz pierwszy przeprowadził 11 lat temu, w 1998 r. Miał wówczas dwie Msze św. z kazaniami i rozmowę na żywo z Mother Angelica. W 1999 r. miał 1 Mszę św. z kazaniem w tej telewizji, a w 2006 r. odprawił 4 Msze św. z kazaniami i przeprowadził rozmowę na żywo z ks. Mitch Packwa SJ.

O. Szymon Stefanowicz odprawia msze i wygłosi rozważania w oktawie Wielkanocy, przed Drugą Niedzielą Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego:

  • środę, 15 kwietnia
  • czwartek, 16 kwietnia
  • piątek, 17 kwietnia

Godziny o których o. Szymon wygłasza nauki o Miłosierdziu Bożym to według czasu lokalnego (Birmingham, AL): 8 rano (na żywo), powtórka o 12.00, oraz o 19.00 i 24.00 czasu lokalnego; (w Polsce: godz. 14.00 nażywo, powtórka 12.00 oraz 1.00 po północy i 6.00 następnego dnia).

O. Szymon Stefanowicz jest kaznodzieją, który już od 11 lat nawiedza kolejne parafie katolickie w USA, Kanadzie, Filipinach. Na swoim misyjnym szlaku głosi Miłosierdzie Boże, szerzy kult św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy z Krakowa. Jako paulin ukazuje obraz Matki Bożej z Jasnej Góry w Częstochowie przypominając, że jest to 'Madonna papieża Jana Pawła II'. Jego coroczna misja trwa po kilka miesięcy w roku. Od 29 grudnia 2008 r. do 24 lutego 2009 r. głosił misje w 9 parafiach na Filipinach.

zob. także: www.ewtn.com

o. Stanisław Tomoń

Za: Biuro Prasowe Jasnej Góry.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda