Home WiadomościArchiwum Franciszkański jubileusz w Asyżu i w Krakowie

Franciszkański jubileusz w Asyżu i w Krakowie

Redakcja
15 kwietnia, w Asyżu rozpoczęła się Międzynarodowa Kapituła Namiotów. Spotkanie to zostało zorganizowane w ramach obchodów jubileuszu 800-lecia zatwierdzenia Reguły św. Franciszka z Asyżu i charyzmatu franciszkańskiego.

Organizatorem uroczystości jest Konferencja Przełożonych Generalnych Pierwszego Zakonu Świętego Franciszka i Trzeciego Zakonu Regularnego. Czytamy o tym w Naszym Dzienniku.

– Jak informuje o. Jan Maria Szewek OFMConv., na Międzynarodową Kapitułę Namiotów przybędą delegaci spośród kilkudziesięciu tysięcy franciszkanów na całym świecie, należących do trzech gałęzi: Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (OFMConv.), Zakonu Braci Mniejszych (OFM), Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów (OFMCap.) oraz franciszkanie z Trzeciego Zakonu Regularnego (TOR). Dziś uczestnicy zgromadzą się w Namiocie Kapituły na placu przed bazyliką Matki Bożej Anielskiej (Porcjunkula) w Asyżu, gdzie powita ich gospodarz miejsca, generał o. José Rodriguez Carballo OFM, a następnie przemawiać będzie o. Raniero Cantalamessa OFMCap., kaznodzieja papieski. W czwartek porannej modlitwie przewodniczył będzie o. Marco Tasca, generał franciszkanów konwentualnych. Na ten dzień w programie przewidziany jest panel z udziałem franciszkanów, dziennikarzy oraz ludzi kultury i nauki. 17 kwietnia modlitwy poranne poprowadzi generał kapucynów – o. Mauro Johri. Uczestnicy kapituły będą adorować Krzyż San Damiano i będą indywidualnie modlić się w dowolnym miejscu miasta św. Franciszka.

Bardzo ważnym wydarzeniem będzie procesja pokutna z Porcjunkuli do grobu św. Franciszka, gdzie zakonnikom zostanie wręczona Reguła. Dzień zakończy się wspólnym świętowaniem i obejrzeniem musicalu.
W sobotę uczestnicy kapituły przeniosą się do Castel Gandolfo. Tam odbędzie się prywatna audiencja u Ojca Świętego Benedykta XVI, połączona z odnowieniem ślubów zakonnych przez generałów złożonych na ręce Ojca Świętego.

Biuro Prasowe Kapucynów

Za: www.kapucyni.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda