Home WiadomościArchiwum Jezuici: I Festiwal Filmów Edukacyjnych w Falenicy

Jezuici: I Festiwal Filmów Edukacyjnych w Falenicy

Redakcja
0000101206a.png W dniach 6-8 grudnia odbędzie się w Falenicy I Festiwal Filmów dla Edukacji – EDUKINO. W ramach festiwalowego przeglądu filmów, który przypadana pierwsze dwa dnifestiwalu, 1200 młodych widzów z nauczycielami obejrzynajlepsze polskie i zagraniczne filmy edukacyjne. Gdzie? Oczywiście w nowymkinie studyjnymKINOkawiarnia Stacja Falenica.

Festiwalowi goście przekonająsię, że film może zmienić porcję wiedzy w fascynującą, atrakcyjną, czasemtrzymającą w napięciu,opowieść o wysokich walorach artystycznych.Po-festiwalowe lekcje będą zapewne dowodem na to, że tak podaną wiedzęprzyswaja się nie tylko bezwysiłku, ale i trwale.

Młodzież oceni obejrzane filmy, przydzielając im mniej lub więcej punktów. Filmy, które, w ramach plebiscytu, uzyskająnajwyższą punktację, zostanąnagrodzone.  Na zwycięzców czekają już statuetki.

Równolegle z pokazami filmowymi realizowane będą warsztaty montażufilmowego. Prowadzić je będą doświadczeni montażyści filmowi w doskonalewyposażonym laboratorium Europejskiego Centrum Komunikacji i Kultury przyul.Oleckiej. Każdy uczestnikwarsztatu będzie "montował" materiał filmowysamodzielnie, przy swoim komputerze.

Obok realizacji zadań promocyjnych i propagatorskich, festiwalbędzie  forumdyskusji nt. obecnej kondycji filmu edukacyjnego w Polsce i poziomuwykorzystania filmu w edukacji szkolnej, wychowaniu i szeroko rozumianejedukacji społecznej. Zjadą się twórcy i wydawcy  filmów edukacyjnych, a podrugiej stronie siądą  pedagodzy zainteresowani wykorzystaniem niezwykłychmożliwoscifilmu w pracy z uczniem.  W ramach festiwalowej konferencji,dyrektorzy szkół, nauczyciele i przedstawiciele władz oświatowych, oraztwórcy,producenci i dystrybutorzy filmów edukacyjnych rozmawiać będą o tym,jakie filmy są potrzebne w edukacji i wychowaniu, dla jakich celów, gdzieszukać takichfilmów, i co zrobić, żeby mogło powstawać ich więcej.

Konferencję i festiwal zarazem zakończy uroczystość wręczenia nagród twórcomzwycięzkich filmów.Nie będzie to wielka gala, ale liczymy na to, że popierwszej edycji festiwalu będą kolejne, realizowane z coraz większymrozmachem, na coraz więsząskalę.

Organizatorem festiwalu Edukino jest od niedawna działająca na tereniedzielnicy Fundacja Innowacji Społeczno-Kulturalnych, a jej partnerami sąwspomniane już instytucje falenickie: Europejskie Centrum Komunikacji iKultury oraz KINOkawiarnia Stacja Falenica.

Dzięki dotacji Urzędu m.st.Warszawy,  festiwalowi goście mają wstęp wolny.Trzeba tylko wcześniej odebrać bezpłatną wejściówkę, zgłosić udział wkonferencji lub zapisać się na warsztatypod adresem [email protected]ściówki zostaną dostarczone do szkół zgodnie ze zgłoszonym przez niezapotrzebowaniem. Wejściówki na projekcjeotwarte (o godz 17:00 ) możnaodbierać w Kinokawiarni http://stacjafalenica.pl/aktualnosci.html.

Zapraszamy!

ks. Robert Wawer SJ – DyrektorEuropejskie Centrum Komunikacji i Kultury

(European Centre of Communication and Culture – ECCC)

ul. Olecka 30

04-984 Warszawa, Poland

http://eccc.pl   e-mail: [email protected]

tel.: +48/22/872-0441; fax: +48/22/872-0285

 
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda