Home WiadomościArchiwum Jezuici: Kurs zarządzania szkołą w duchu św. Ignacego

Jezuici: Kurs zarządzania szkołą w duchu św. Ignacego

Redakcja
Dnia 5 lipca 2011 rozpoczął się w Gdańsku kolejny zjazd uczestników International Jesuit Education Leadership Program (IJELP) zainicjowany w 1998 roku przez ojca Vincenta Duminuco SJ, ówczesnego Sekretarza Generała Jezuitów ds. Edukacji. W tym roku Centrum Arrupe. które od jedenastu lat koordynuje program, gości pedagogów oraz dyrektorów szkół z pięciu krajów.

 
Wykładowcy pochodzą z USA, Holandii, Włoch oraz Polski. W tym roku zajęcia potrwają do 22 lipca i będą dotyczyły tematów związanych z zarządzaniem szkołą oraz kierowaniem edukacyjnymi projektami. Jest to ostatnia edycja kursu IJELP skierowana do osób pracujących w jezuickich szkołach oraz katolickich placówkach edukacyjnych w Europie Wschodniej. Przez 14 lat przeszkolonych zostało 120 osób, z których większość pełni dziś kierowniczą rolę w jezuickich lub katolickich szkołach, stowarzyszeniach, przedszkolach i placówkach doskonalenia nauczycieli w 17 krajach. Obecnie, przeszkoleni podczas kursu trenerzy, przygotowują się do realizacji nowego programu na Bliskim Wschodzie, by wesprzeć edukację w Egipcie, Libanie i Syrii.

Wojciech Żmudziński SJ

Za: www.jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda