Home WiadomościArchiwum Jezuici współorganizatorami studiów technicznych

Jezuici współorganizatorami studiów technicznych

Redakcja

Czołowa francuska uczelnia katolicka Groupa ICAM, Politechnika Śląska oraz Prowincja Polski Południowej Zakonu Jezuitów otwierają w Polsce i we Francji wspólne pięcioletnie, dzienne studia magistersko-inżynierskie. Program studiów zapewnia wykształcenie techniczne (mechanika, automatyka, informatyka) oraz wykształcenie z dziedziny zarządzania w przemyśle, umożliwia pełny intelektualny i osobowy rozwój studentów, gwarantuje pracę w małych grupach i indywidualne towarzyszenie w rozwoju zawodowym.

Program studiów zapewnia wykształcenie techniczne (mechanika, automatyka, informatyka) oraz wykształcenie z dziedziny zarządzania w przemyśle, umożliwia pełny intelektualny i osobowy rozwój studentów, gwarantuje pracę w małych grupach i indywidualne towarzyszenie w rozwoju zawodowym.

Krótko i długoterminowe staże w przedsiębiorstwach stanowią integralną część programu nauczania. Nacisk kładziony jest na projekty mające zastosowania przemysłowe. Znajomość języka francuskiego nie jest wymagana na początku studiów. Intensywne zajęcia z tego języka są przewidziane w trakcie studiów.

Inicjatorzy zapewniają „wysokiej jakości kształcenie techniczne, połączone z intensywnymi stażami w przedsiębiorstwach partnerskich, które skutecznie przygotowują do podjęcia wyzwań związanych z pracą inżyniera na stanowisku kierowniczym”.

Początkowe semestry zajęć będą odbywać się w Polsce (z intensywną nauką języka francuskiego), aby w ten sposób przygotować studentów do dalszego kontynuowania nauki w Groupe ICAM we Francji (Lille, Nantes, Tuluza).

Po 3,5 roku studenci otrzymają polski dyplom inżyniera mechatronika, a po 5 latach studiów uzyskają ceniony w środowisku przemysłowym francuski dyplom ICAM (odpowiadający
polskiemu dyplomowi magistra inżyniera mechanika-automatyka).

Organizatorzy uczelni zapraszają kandydatów z terenu całej Polski. Osobom zamiejscowym zapewniają akademik. Koszty czesnego zostaną ustalone w czerwcu 2008 i podane do wiadomości. Rozpoczęcie studiów planowane jest na wrzesień 2009 r.

Jak zapewniają organizatorzy, „nowatorski, pięcioletni program dziennych studiów
magistersko-inżynierskich czerpie z najlepszych tradycji edukacyjnych francuskiej Groupe ICAM i Prowincji Polski Południowej Zakonu Jezuitów”.

Tych dwóch partnerów, w celu lepszej współpracy, utworzyło Fundację Edukacji Technicznej. Ponadto program korzysta ze wsparcia polskich uczelni technicznych oraz przedsiębiorstw partnerskich.

Szczegółowe informacje pojawiać się będą na stronie www.studiadzienne.silesianum.pl. Ponadto informacje są już udzielane drogą elektroniczną: [email protected]

Poniżej podajemy dokładny adres inicjatorów studiów technicznych:
Fundacja Edukacji Technicznej
Kopernika 63a, 44-117 Gliwice
tel: +48 32 338 27 21
fax: +48 32 720 63 02
kom: +48 693 087 457

www.jezuici.pl/www.studiadzienne.silesianum.pl/jms

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda