Home WiadomościArchiwum Jezuici: Zmarł o. Czesław Chabielski – duszpasterz młodzieżowy i akademicki

Jezuici: Zmarł o. Czesław Chabielski – duszpasterz młodzieżowy i akademicki

Redakcja
W poniedziałek 21 lutego w Gdyni zmarł jezuita o. Czesław Chabielski, związany od kilkudziesięciu lat z Bydgoszczą duszpasterz akademicki i więźniów, opiekun bydgoskiego Klubu Inteligencji Katolickiej. Miał 81 lat.

 
O. Chabielski SJ był spowiednikiem, kaznodzieją, katechetą, duszpasterzem akademickim, moderatorem Ruchu Światło-Życie i Odnowy w Duchu Świętym, założycielem Ośrodka Oazowego w Suchej na Pomorzu, opiekunem KIK w Bydgoszczy, duszpasterzem więźniów, wychowawcą wielu pokoleń. W kapłaństwie przeżył 52 lata

„Kapłaństwo jest dla mnie wszystkim. Traktuję je na poważnie, nie na niby. Widzę jego ogromny sens z perspektywy tych pięćdziesięciu lat. Moją dewizą jest bycie do dyspozycji każdego człowieka, bez mówienia słowa „nie". Nie zamieniłbym tej drogi na żadną inną" – mówił jezuita w 2009 r.

„Ojciec Czesław stał u początków mojego powołania kapłańskiego i zakonnego. To on pokazał mi Pana Boga, zupełnie inaczej i głębiej. Na pewno Pan Bóg posłużył się nim bardzo mocno. Za to zawsze będę mu wdzięczny" – podkreślił obecny dyrektor Ośrodka Oazowego w Suchej na Pomorzu, o. Mieczysław Łusiak SJ.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą św. przy wystawionej trumnie w kościele jezuitów w Bydgoszczy w piątek, 25 lutego, o godz. 18. Po Mszy św. zaplanowano nieszpory o godz. 19, a następnie czuwanie do godz. 22. W sobotę będzie możliwość czuwania indywidualnego od godz. 7. Uroczysta Msza św. pogrzebowa będzie miała miejsce o godz. 12, w świątyni przy Placu Kościeleckich 7, następnie o godz. 14 odbędą się uroczystości na Cmentarzu Nowofarnym przy ul. Artyleryjskiej.

 
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda