Home WiadomościArchiwum Jezuici: zmarł o. Mirosław Paciuszkiewicz SJ, znany duszpasterz par niesakramentalnych

Jezuici: zmarł o. Mirosław Paciuszkiewicz SJ, znany duszpasterz par niesakramentalnych

Redakcja
W wieku 79 lat zmarł 3 września w Warszawie o. Mirosław Paciuszkiewicz SJ, znany duszpasterz osób żyjących w związkach niesakramentalnych i moderator Stowarzyszenia „Przymierze Rodzin" w Warszawie. W kapłaństwie przeżył 56 lat.


Ks. Krzysztof Ołdakowski SJ podkreślił, że o. Mirosław Paciuszkiewicz był jednym z pierwszych, który usłyszał w Kościele „krzyk ludzi cierpiących z powodu rozbitych związków małżeńskich. Tych rozwiedzionych, a także tych żyjących w separacji, którzy często czuli się napiętnowani i obcy. On powtarzał: jesteście w Kościele, możecie rozwijać swoją relację z Bogiem. Nigdy nie szczędził czasu, aby pochylić się nad konkretnym problemem ludzi cierpiących z powodu niemożności pełnego uczestnictwa w sakramentalnym życiu Kościoła" – podkreślił o. Ołdakowski.

Doświadczenia z pracy w duszpasterstwie par niesakramentalnych ks. Paciuszkiewicz zawarł w kilku książkach, dzięki którym stał się znany w całej Polsce. Na ten temat pisał m.in. w książkach „Tęsknota i głód", „Kocha mimo wszystko" czy „Jesteście w Kościele".

R. Łączny, KAI

 
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda