Home WiadomościArchiwum Jezuita nowym biskupem w Algierii

Jezuita nowym biskupem w Algierii

Redakcja

Francuski jezuita, o. Paul Desfarges, zostanie nowym biskupem diecezji Constantine w Algierii. O nominacji zakonnika i profesora psychologii poinformowano 21 listopada w Watykanie. W Constantine na północnym wschodzie Algerii, działał św. Augustyn z Hippony (354-430).

O. Desfarges będzie następcą 76-letniego bpa Gabriela Piroird, który przez 25 lat kierował diecezją Constantine, a teraz przeszedł na emeryturę. Piękna katedra Notre-Dame-des-Sept-Douleurs w Constantine została przebudowana na meczet po uzyskaniu niepodległości przez Algierię. W katedrze znajduje się cenna ambona, którą na początku panowania francuskiego w XIX w. islamscy notable miasta podarowali ówczesnemu proboszczowi.

Obecnie wśród ok. 11 milionów mieszkańców diecezji Constantine żyje ok. 300 katolików. Według danych watykańskich, w całej Algierii żyje ok. trzech tysięcy chrześcijan.

za: www.niedziela.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda