Home WiadomościArchiwum Jubileusz III Zakonu św. Franciszka we Wronkach

Jubileusz III Zakonu św. Franciszka we Wronkach

Redakcja
W ostatnią sobotę (07 maja br.) wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich we Wronkach świętowała jubileusz 100-lecia swojego istnienia. Z tej okazji zorganizowano w naszym mieście Dzień Braterstwa III Zakonu.

 
Przyjechały na niego wspólnoty z regionu poznańskiego razem ze swoimi duchowymi asystentami. Obecni byli dwaj asystenci narodowi: o. Alojzy Pańczak  OFM oraz o. Marian Jarząbek OFM Conv. W sumie tego dnia do Wronek przyjechało ok. 200 braci i sióstr ze świeckiej rodziny franciszkańskiej. Spotkanie rozpoczęliśmy śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Bezpośrednio po nich sprawowana była uroczysta Msza św., której przewodniczył o. Borys Soiński OFM, wikariusz Prowincji św. Franciszka z Asyżu. W wygłoszonej homilii o. Borys podkreślił ważną rolę jaką świeccy franciszkanie odgrywają we współczesnym świecie, w swoich rodzinach i miejscach pracy. „Przedłużeniem" Eucharystii był koncert muzyki religijnej lokalnego zespołu z parafii św. Katarzyny we Wronkach.

Po duchowej uczcie przyszedł czas na wzmocnienie ciała posiłkiem oraz spotkanie przy stole (lub na świeżym powietrzu) z bratem i siostrą. Sobotni dzień braterstwa zakończyliśmy nabożeństwem majowym ku czci Matki Bożej.

Bogu niech będą dzięki za pogodny, sobotni dzień oraz za wszystkie siostry i wszystkich braci jakimi Stwórca obdarzył wspólnotę FZŚ we Wronkach.

Do miłego zobaczenia w przyszłym roku! Pokój i Dobro!

Sylwester Brzeziński OFM

Za: www.franciszkanie.net

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda