Home WiadomościArchiwum WSD Salwatorianów: Nie ustawać w głoszeniu Dobrej Nowiny

WSD Salwatorianów: Nie ustawać w głoszeniu Dobrej Nowiny

Redakcja
W poniedziałek, 9 maja 2011 roku w Wyższym Seminarium Duchownym Salwatorianów w Bagnie, odbyło się VIII Salwatoriańskie Sympozjum Misyjne pod hasłem Nie ustawać w głoszeniu Dobrej Nowiny.

Ojciec Święty Benedykt XVI w dniu 12 października 2010 roku, ustanawiając Papieską Radę ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji,  w Liście Apostolskim – „Ubicumque et semper" podkreślił, iż misja ewangelizacyjna, stanowiąca kontynuację dzieła, jakiego pragnął Pan Jezus, jest dla Kościoła niezbędna i niezbywalna, będąc wyrazem jego natury.  W celu prowadzenia skutecznej ewangelizacji należy pokonać drogę dokładnego poznania krajów, środowiska, kultury, jak i mentalności ludzi, którzy nie znają i nie miłują jeszcze jedynego Zbawiciela świata, Jezusa Chrystusa. Mając na uwadze tak wielkie wymagania i wyzwania misyjne dla współczesnego Kościoła, Koło Misyjne WSD Salwatorianów zaproponowało refleksję związaną z głoszeniem Dobrej Nowiny współczesnemu światu.

Zaproszeni prelegenci mówili o kondycji duchowej świata chrześcijańskiego, nowej ewangelizacji, dialogu międzyreligijnym i wizji ewangelizacyjnej Ojca Jordana. Podczas panelu dyskusyjnego w rozmowę włączyli się uczestnicy sympozjum. W części wieczornej miało miejsce spotkanie z dr Heleną Pyz, misjonarką pracującą od 20 lat wśród trędowatych i ubogich w Indiach.

Za: www.sds.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda