Home WiadomościArchiwum Kampania wspierająca chrześcijan w Ziemi Świętej

Kampania wspierająca chrześcijan w Ziemi Świętej

Redakcja

Amerykańska, katolicka agencja informacyjna CNA wspólnie z Franciszkańską Fundacją Ziemi Świętej rozpoczęły kampanię, mającą na celu wspieranie obecności chrześcijan w Ziemi Świętej. Inicjatorzy przedsięwzięcia przypominają, że chrześcijanie są tu obecni od tysięcy lat, a ich liczebność, ze względu na trudne warunki ekonomiczne, ostatnio gwałtownie się zmniejsza.

Franciszkańska Fundacja Ziemi Świętej powstała 10 lat temu, aby informować na temat położenia chrześcijan w Ziemi Świętej i przeciwdziałać zjawisku masowego opuszczania tych terenów przez wyznawców Chrystusa. Organizacja robi to poprzez realizację specjalnych programów z zakresu szkolnictwa, zatrudnienia i budownictwa.

Fundacja wybudowała już ponad 200 mieszkań w Jerozolimie. Zamierza zbudować kolejne mieszkania na Górze Oliwnej i w Betlejem. Chce także wznieść liczne obiekty mieszkalne w Nazarecie.

Fundacja wspólnie z kustodią franciszkańską wybudowały niedawno "Memorial Hall" w pobliżu wejścia do Bazyliki Narodzenia w Betlejem. Sala ma przypominać o wielkoduszności chrześcijan z całego świata, którzy finansowo wspierają dzieło pomocy. Na przymocowanych do ścian tabliczkach z brązu umieszczane są nazwiska darczyńców.

Sala Pamięci ma także wzmacniać nadzieję i pragnienie tutejszych chrześcijan, by zostać i żyć nadal w Ziemi Świętej.

Szczegóły na temat projektu znaleźć można na stronie internetowej www.catholicnewsagency.com/holyland

za: www.niedziela.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda