Home WiadomościArchiwum Kanada: przed kanonizacją Brata André

Kanada: przed kanonizacją Brata André

Redakcja
Kanada przygotowuje się na październikową kanonizację Brata André Bessette. Wszyscy mają nadzieję, że zaliczenie w poczet świętych pierwszego Kanadyjczyka będzie miało znaczący wpływ na życie tego północnoamerykańskiego Kościoła.

 
„Kanonizacja Brata André jest dla wiernych w Kanadzie powodem do wytrwania w wierze właśnie teraz bardziej niż kiedykolwiek indziej" – mówi o. Mario Lachapelle, wicepostulator procesu kanonizacyjnego. W naszych czasach, gdy Kościół jest wstrząsany licznymi skandalami i ideologiami liberalnymi, Brat André uczy nas prostoty, prawdziwej chrześcijańskiej akceptacji, otwarcia na drugą osobę, współczucia, a przede wszystkim odnajdywania Boga w drugim człowieku.

Obchody związane z kanonizacją są przygotowywane w Montrealu w oratorium św. Józefa, wybudowanym właśnie przez Brata André. Planowane jest tam całonocne czuwanie zakończone transmisją Mszy kanonizacyjnej z Watykanu. Natomiast główne uroczystości dziękczynne są przygotowywane na ostatni weekend października w montrealskiej bazylice i na tamtejszym stadionie olimpijskim.

D. Szwarc OMI, Kanada

 
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda