Home WiadomościArchiwum Kanonicy Regularni Laterańscy – Belgia: Zmarł Ks. Aleksander Drążek CRL

Kanonicy Regularni Laterańscy – Belgia: Zmarł Ks. Aleksander Drążek CRL

Redakcja
Wieloletni misjonarz w Afryce (Zair-Kongo). Ostatnie lata spędził zmagając się z chorobą tropikalną w klasztorze Kanoników Regularnych Laterańskich w Belgii.

 
Ks. Aleksander Drążek CRL urodził się 8 sierpnia 1940 roku w Zaborowie (wówczas województwo rzeszowskie) z rodziców Henryka i Karoliny z domu Moskwa. Został ochrzczony 15 sierpnia 1940 roku w Czudcu (ówczesna diecezja przemyska).

Pierwszą profesję zakonną Ks. Aleksander złorzył 29 sierpnia 1966 roku w Kościele Bożego Ciała w Krakowie. Pięć lat później 28 sierpnia 1971 roku złożył profesję wieczystą. Święcenia diakonatu przyjął 26 marca 1972 roku, zaś 17 czerwca 1972 roku święcenia prezbiteratu.

Pierwsze lata kapłaństwa spędził jako duszpasterz w Polsce pracując m.in. w: Ełku, Drezdenku i Niegosławiu. W 1976 roku wyjechał do Belgii, natomiast w roku 1977 rozpoczął pracę misyjną na placówce w Zairze (Afryka). Ks. Aleksander pracował kilkanaście lat jako misjonarz w Afryce, jednakże choroba tropikalna zmusiła Go do powrotu do Europy. Powrócił do Belgii, gdzie przebywał w klasztorze Kanoników Regularnych Laterańskich do końca swojego życia. Zmarł  15 kwietnia 2011 roku.

Pogrzeb ś.p. Ks. Aleksandra Drążka CRL odbędzie się w Rzeszowie po Świętach Zmartwychwstania Pańskiego. Dokładna data i godzina pogrzebu zostaną podane w najbliższych dniach.


Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

Za: www.kanonicy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda