Home WiadomościArchiwum Kard. Dziwisz: Zanieście Chrystusa do Madrytu

Kard. Dziwisz: Zanieście Chrystusa do Madrytu

Redakcja
Od 25 lat w Kościele katolickim w Niedzielę Palmową we wszystkich diecezjach obchodzi się Światowe Dni Młodzieży. W Krakowie z młodymi spotkał się w katedrze na Wawelu i w klasztorze franciszkanów kard. Stanisław Dziwisz.
Metropolita krakowski pobłogosławił obrazy Jezusa Miłosiernego i prosił młodych, aby te wizerunki zawieźli na międzynarodowe spotkanie do Madrytu w dniach 16-21 sierpnia. (prawie tysiąc osób zgłosiło się na taki wyjazd z archidiecezji krakowskiej – przyp. red.).

 
"Zanieście tego Chrystusa Miłosiernego do Madrytu. W przekazie Chrystusa Świętej Faustynie jest mowa o iskrze, która wyjdzie z Krakowa i zapali świat. Niech wyjdzie przez wasze apostolstwo w czasie pobytu w Madrycie" – mówił kard. Dziwisz.

"Potrzeba w społeczeństwie sił, które jednoczą w dobrym. Chcemy wspólnie budować, budować na dobrym gruncie – na wierze, na Chrystusie i na Kościele. Starajcie się być radością, która jednoczy. Nadzieją papieża, Kościoła, także Kościoła Archidiecezji Krakowskiej. Bardzo was proszę, abyście byli grupami apostolskimi, abyście przybliżali innych do Chrystusa, do Kościoła. I to jest wasze zadanie" – przekonywał młodych ksiądz kardynał.

Obchody Światowych Dni Młodzieży w Krakowie poprzedziło Forum Młodych. "Przez trzy dni przeżywaliśmy w tej wspólnocie różne spotkania pod hasłem "abyśmy byli jedno" – opowiada ks. Paweł Kubani, proboszcz parafii Świętego Krzyża w Krakowie i duszpasterz młodzieży archidiecezji krakowskiej.

Jeden z uczestników Forum – Bartłomiej Nawara z Suchej Beskidzkiej twierdzi, że dla nich jest to bardzo ważne spotkanie, spotkanie z Bogiem i spotkanie z przyjaciółmi. "Mogliśmy razem się modlić, wysłuchać bardzo ciekawych konferencji nt. naszej wiary, ekumenizmu i odwiedzić dwie wspólnoty: prawosławną i greckokatolicką" – relacjonuje.

"Ufamy, że to spotkanie umocni nas i doda nam siły do codziennego kroczenia za Chrystusem. Bo tylko w komunii z Bogiem jesteśmy w stanie odważnie dać świadectwo wiary wśród naszych rówieśników" – dodaje ks. Kubani.

Na zakończenie spotkania w auli bł. Jakuba w klasztorze franciszkanów uczestnicy obejrzeli przygotowaną przez rówieśników sztukę teatralną pt. "Fotografia".

jms

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda