Home WiadomościArchiwum Kapituła Prowincjalna Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów

Kapituła Prowincjalna Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów

Redakcja
W dniach od 26 do 30 kwietnia w pijarskim Kolegium w Krakowie na Wieczystej Polska Prowincja Zakonu Pijarów przeżywać będzie Kapitułę Prowincjalną. Weźmie w niej udział 34 zakonników z całej Prowincji, w tym także przedstawiciele z pijarskich Wspólnot na Białorusi, w Czechach i Austrii. Obrady Kapituły poprzedzone będą rekolekcyjnym skupieniem, które poprowadzi o. Józef Matras SP, magister międzynarodowego pijarskiego seminarium „Calasanctianum” w Rzymie.

 
Zgodnie z 347 punktem pijarskich Reguł Kapituła składać się będzie z trzech części: oceny przeszłości, wyboru nowych władz Prowincji oraz planowania najważniejszych zadań na przyszłość. Hasłem tegorocznej Kapituły są słowa: Wierni radom ewangelicznym. Jak zauważa o. Józef Tarnawski, Prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów, hasło to jest wyrazem pragnienia odnowy wewnętrznej zakonników i bardziej rzetelnego, wyrazistego i radosnego przeżywania zakonnej konsekracji i charyzmatu. Po raz pierwszy w Kapitule udział wezmą także delegowani przez Sekretariat ds. Formacji Laikatu przedstawiciele świeckich współpracowników pijarskich dzieł.
 
OO. Pijarzy

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda