Home WiadomościArchiwum Kapucyni: Coraz bliżej Transformacji

Kapucyni: Coraz bliżej Transformacji

Redakcja
„Transformacja” to temat Golgoty Młodych 2011, która odbędzie się w dniach 24-28 sierpnia 2011 roku w Serpelicach nad Bugiem. Niedawno zaprezentowany został plakat tegorocznego spotkania oraz krótki film promujący to spotkanie młodych.


Temat powstawał w kilku etapach na podstawie różnych propozycji braci i osób świeckich. Jest to temat odbiegający od dotychczasowych  spotkań, które czerpały bezpośrednio z Pisma Świętego. Inspiracją tegorocznego tematu stał się Testament św. Franciszka z Asyżu, który dla nas kapucynów jest jednym ze źródeł i inspiracji życia jakie prowadzimy. Mimo że św. Franciszek nie używa słowa „transformacja", ani nie jest to cytat z jego Pism, to termin ten oddaje to co dokonało się w nim już na początku spotkania z Panem, a co przedstawia w swoim  Testamencie, a mianowicie duchową przemianę.  Pragniemy Wam to przedstawić, ponieważ drogę duchowej transformacji odbywa każdy chrześcijanin. Bardzo nam zależało, aby V Golgota Młodych była wyjątkowo franciszkańska. Mamy głęboką nadzieję, że uda nam się wszystkim nie tylko przybliżyć św. Franciszka, ale przede wszystkim przedstawić drogę nawrócenia i doświadczenia Boga na wzór jaki prezentuje w Testamencie Święty.

Golgota Młodych jest to spotkanie młodych, które odbywa się w Serpelicach nad Bugiem, w ostatnich dniach sierpnia – już od czterech lat. Jest to czas pięciu dni wspólnego przebywania na modlitwie i trwaniu w autentycznej wspólnocie pokoju i radości. Golgota młodych stała się dla nas wszystkich miejscem głębokiego spotkania z Jezusem Chrystusem, spotkaniem, które potrafi odmienić nasze życie. Golgota Młodych jest miejscem gdzie młodzi ludzie choć nie tylko oni, mogą w sprzyjającej atmosferze skupienia przeżyć prawdzie rekolekcje, gdzie mogą spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy. Pomocą są tutaj konferencje, świadectwa, liturgia, modlitwa, adoracja, ale także przepiękne nabożeństwa wieczorne, które stają się Misterium spotkania z żywym Bogiem. Wszystkiego dopełnia pięknie śpiewająca schola, tworząc klimat modlitwy i wyjątkowości. Spotkanie w malowniczych Serpelicach to nie tylko modlitwa, ale to także czas budowania przyjaźni i trwaniu we wspólnocie. Golgota Młodych gromadzi ludzi poszukujących, jest otwarta na każdego kto chce i podejmuje poszukiwanie własnego celu i sensu życia. W budowaniu tej atmosfery braterstwa pomagają nam koncerty (FPS, Maleo Reagge Rockers. Czarna Maba, New Life’ M, 40+30/70  itd.), rożnego rodzaju tańce i zabawy, właściwe każda liturgia staje się czasem  uwielbiania Boga. Młodzi ludzie mają możliwość także dzielenia się problemami, rozmowy czy to w grupach czy z kapłanami, osobami konsekrowanymi lub animatorami. Golgota Młodych stawia sobie za zadanie pomoc w odnalezieniu prawdziwego osobowego Boga oraz odpowiedź na najtrudniejsze pytania związane często z problemami w rodzinie lub z własnym cierpieniem. Dlatego Serpelice na Bugiem są najlepszym miejscem, oddalonymi od miasta z piękną przyrodą ogromną przestrzenią i malowniczym folklorem wschodu Polski. W zeszłym roku przyjechało ok 700 osób niemal z całej Polski, pomagało im 50 kapłanów, barci i sióstr zakonnych. Większość młodych było w wieku licealno-studenckim. Golgota Młodych jest także wydarzeniem kulturalnym, ponieważ podczas przygotowań pracowało wielu artystów: muzyków, plastyków, grafików i florystów, przygotowujących całą zewnętrzną stronę spotkania. Stroną muzyczną zajmuje się Robert Cudzich znany gitarzysta New Life’M wraz z wokalistką Anną Szają. W zeszłym roku mogliśmy podziwiać pokaz ogni wpleciony w misterium nadbużańskie, gdzie Bugiem przypłynął 5 m krzyż San Damiano oraz została wystawiona, krótka sztuka teatralna na wzgórzu Kalwarii Podlaskiej. Uczestnicy mieli możliwość także przebywania w specjalnym miasteczku misyjnym na polu namiotowym, gdzie mogli spotkać się z misjonarzami, przymierzyć stroje z Afryki, zobaczyć zdjęcia. Wszystko to dzięki licznym zgromadzeniom zakonnym oddającym się misjom.

Więcej na www.golgotamlodych.pl

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda