Home WiadomościArchiwum Marianie – Góra Kalwaria: uroczystości ku czci bł. Stanisława

Marianie – Góra Kalwaria: uroczystości ku czci bł. Stanisława

Redakcja
Ks. bp Henryk Tomasik w asyście kilkudziesięciu duchownych sprawował 22 maja uroczystą Eucharystię przy grobie bł. Stanisława Papczyńskiego na Mariankach w Górze Kalwarii. Wieloletnią już tradycją są nabożeństwa sprawowane w tym miejscu w najbliższą niedzielę sąsiadującą z dniem 18 maja – rocznicą urodzin mariańskiego zakonodawcy, a od kilku lat dniem jego liturgicznego wspomnienia. W liturgii wzięli udział księża i bracia marianie wraz z nowicjuszami i postulantami, księża i wierni z Podegrodzia, rodzinnej parafii bł. Stanisława, oraz około tysiąca wiernych.

 
Szczególną grupę uczestników niedzielnego nabożeństwa stanowiła młodzież zebrana na 11. Mariańskim Spotkaniu Młodych w liczbie przeszło pół tysiąca. Młodzi ludzie zgromadzili się na Mariankach już w piątek. Wspólnie modlili się i korzystali z sakramentów świętych, wysłuchali katechez głoszonych przez ks. Pawła Skoniecznego MIC, uczestniczyli w koncercie i obejrzeli spektakl religijny. W sobotę słowo dla młodzieży wygłosił ks. bp Tomasik, który jest krajowym duszpasterzem młodzieży. Gośćmi spotkania byli także ojciec generał Andrzej Pakuła MIC oraz ojciec prowincjał Paweł Naumowicz MIC. Całość zorganizowali i animowali prowincjalny duszpasterz młodzieży ks. Roman Frąckowiak MIC wraz z ks. Tomaszem Sadłowskim MIC, duszpasterzem z Góry Kalwarii oraz Mariańska Wspólnota Młodych.
Podczas niedzielnej liturgii biskup radomski wskazywał na przykład świętości bł. ojca Stanisława, a po jej zakończeniu odmówił modlitwę o jego kanonizację. Wspólne świętowanie zakończyło się posiłkiem, przygotowanym przez gościnnych mieszkańców Góry Kalwarii. Ks. biskup pobłogosławił także nową figurę Matki Bożej Niepokalanej w klasztornym wirydarzu na Mariankach oraz obraz o. Stanisława, który zawiśnie w domu zakonnym, noszącym wezwanie Błogosławionego.
 
xkt
 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda