Home WiadomościArchiwum Sekretariat KEP: Msza za ks. Józefa Kubickiego

Sekretariat KEP: Msza za ks. Józefa Kubickiego

Redakcja
W Sekretariacie Episkopatu w Warszawie pod przewodnictwem bp Tadeusza Pikusa, przewodniczącego Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie, odprawiono Mszę św. za ks. Józefa Kubickiego. W koncelebrze uczestniczył sekretarz generalny, superior chrystusowców i pracujący w SKEP księża. Za duszę tragicznie zmarłego w ubiegłym tygodniu kapłana modlili się też pracownicy Sekretariatu.

 
Na początku kazania bp Tadeusz Pikus przywołał fragment biblijny: „Idźmy z radością na spotkanie Pana". I zauważył, że to dotyczy życia każdego wierzącego, choć nie zawsze jest to realizowane. Wspominając Zmarłego, bp Pikus wyraził wdzięczność, że mógł go poznać i z nim współpracować. Wskazywał na rzetelność, oddanie i optymizm chrześcijański ks. Kubickiego. – Widziałem, przez dziesięć lat pracując z nim, że radości mu nie brakowało w tym co robił i w jego życiu – wspominał bp Pikus. Mówił też o ufności, której źródłem była wiara ks. Kubickiego. – Tym bardziej, że jako chrystusowiec czuł bliską więź z Chrystusem.

Pod koniec Mszy św. głos zabrał również ksiądz Zbigniew Rakiej, superior wspólnoty chrystusowców w domu w Łomiankach. Znał ks. Kubickiego przeszło 30 lat, a w ostatnich latach mieszkali obok siebie. Podziwiał on zaufanie ks. Kubickiego Bogu. – Jego życie właśnie dlatego było takie piękne, że całkowicie powierzone Chrystusowi i Panu Bogu – mówił. ks. Rakiej. Dodał, że po takim życiu, jakie wiódł ks. Kubicki, w tej chwili może być tylko w niebie. Przypomniał, że ks. Kubicki wszędzie jechał i wszędzie chciał być, ale jego najukochańszym miejscem był właśnie Sekretariat Episkopatu. – On tą pracę, to miejsce, i domyślam się was wszystkich ludzi, którzy tu pracujecie, księży i świeckich, po prostu kochał.

Ks. Józef Kubicki zginął 16 maja br. w wypadku samochodowym w Marysinku pod Warszawą, w drodze na święcenia kapłańskie chrystusowców w Poznaniu. Uroczystości pogrzebowe odbyły się 21 maja w Domu Głównym Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu. Wzięła w nich udział delegacja pracowników Sekretariatu KEP, na czele z sekretarzem generalnym bp. Stanisławem Budzikiem. 

 
(md © Biuro Prasowe KEP 2011) 
 
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda