Home WiadomościArchiwum Kapucyni: FI uczestniczy w rozmowach o bioróżnorodności

Kapucyni: FI uczestniczy w rozmowach o bioróżnorodności

Redakcja
Br. Bernd Beermann, dyrektor Biura Sprawiedliwości, Pokoju i Ekologii uczestniczył w dziesiątej Konferencji państw członkowskich Konwencji ONZ na temat bioróżnorodności, która odbyła się w Nagoya, w Japonii.

 
Jako delegat FI mógł uczestniczyć w pierwszym z dwu tygodni trudnych negocjacji. Oprócz dyskusji na temat ochrony środowiska naturalnego, podczas konferencji były podejmowane kwestie gorące i kontrowersyjne. Na przykład konsekwencje niektórych propozycji wynikłych z debaty na temat zmian klimatycznych są przerażające. Propozycja tzw. „geo-inżynierii" (np. wyniesienie do stratosfery ogromnych ilości solwatów w celu ochłodzenia atmosfery ziemskiej czy fertylizacja na ogromną skalę oceanów, aby przechwycić CO²).
 
Inne szkodliwe konsekwencje to wciąż wzrastający rynek biomasy wykorzystywanej do produkcji biopaliw oraz niszczenie ogromnych połaci lasów w Borneo, Kongu i Amazonii w celu wydobycia węgla. Wiele z tych złych konsekwencji zależy od woli ludzi, którzy mają wysoki standard życia i nie chcą go stracić. Zamiast zmienić swój styl życia dążą do wprowadzenia manipulacji technologicznych wraz z ich wszystkimi nie dającymi się przewidzieć konsekwencjami, których ciężar z całą pewnością poniosą ludzie z krajów biednych. Aby dowiedzieć się więcej, zobacz: (jpeofmcap.wordpress.com, www.cbd.int, www.cbdalliance.org)

Za: www.db.ofmcap.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda