Home WiadomościArchiwum Kapucyni – Jerozolima: Otwarcie nowego Centrum Formacji

Kapucyni – Jerozolima: Otwarcie nowego Centrum Formacji

Redakcja
W dniu 28 września zakon przeżywał wydarzenie szczególnie ważne. W Jerozolimie zostało otworzone Centrum formacji ciągłej „Ja jestem światłem świata" w odrestaurowanych budynkach z lat trzydziestych, które zostały zwrócone zakonowi przez rząd Izraela.

 
Centrum będzie przyjmowało braci pragnących studiować w Instytucie Biblijnym, odbyć kursy formacji biblijnej, spędzić czas roku szabatowego czy uczestniczyć w rekolekcjach. Jest to wielka okazja dla braci zakonu i nie tylko.

Podczas inauguracji byli obecni: br. Mauro Jöhri, minister generalny ze swoimi definitorami; bp Fouad Twal, patriarcha łaciński Jerozolimy; bp Antonio Franco, delegat apostolski w Jerozolimie i nuncjusz apostolski w Izraelu; br. Pierbattista Pizzaballa, OFM, kustosz Ziemi Świętej; bp Francesco Beschi z Bergamo; reprezentant prawny zakonu; ekonom generalny; minister prowincjalny z Wenecji; ministrowie prowincjalni i współbracia zaproszeni na tę uroczystość; architekt Cesare Rota Nodari, który opracował projekt i nadzorował jego wykonanie. Restrukturyzacja była możliwa dzięki pomocy darczyńców i fundacji Cariplo.

Za: www.db.ofmcap.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda