Home WiadomościArchiwum Oblaci NMP: Audiencja u Papieża Benedykta XVI

Oblaci NMP: Audiencja u Papieża Benedykta XVI

Redakcja
Wizyta u Następcy św. Piotra jest tradycyjną częścią naszych Kapituł Generalnych. Niektórzy spośród ostatnich papieży, uczestnikom zakonnych kapituł generalnych odbywających się w Rzymie, udzielali audiencji prywatnych. Papież Benedykt XVI odstąpił jednak od tego zwyczaju.

 
Niemniej jednak, dla oblatów zostało przygotowane specjalne miejsce podczas cotygodniowej audiencji generalnej na Placu Świętego Piotra, w odległości nie większej niż 10 metrów od papieża, który pozdrawiał około 50 tysięcy pielgrzymów.

Tematem katechezy środowej, jaką wygłosił Ojciec Święty, była postać św. Gertrudy Wielkiej – niemieckiej mistyczki z XIII wieku. Ojciec Święty pozdrowił również oblatów:

„Pozdrawiam Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy przeżywają swoją Kapitułę Generalną i zapraszam ich do zaangażowania się z odnowionym apostolskim zapałem do coraz pełniejszego urzeczywistniania charyzmatu ich Instytutu, aby współpracować wspaniałomyślnie w dziele nowej ewangelizacji"
Na zakończenie audiencji generalnej, ustępujący Superior Generalny, o. Wilhelm Steckling, miał okazję osobiście przedstawić Ojcu Świętemu swego następcę, o. Louisa Lougena.

Popołudniu, po powrocie do Casa LaSalle, odbywały się kolejne spotkania przedstawicieli regionów z członkami nowej Administracji Centralnej oraz odbyła się krótka sesja plenarna, która miała na celu przedyskutowanie ostatnich propozycji. Wieczorem miała miejsce sesja poświęcona Światowym Dniom Młodzieży, które odbędą się w przyszłym roku w Hiszpanii.
 
Źródło: www.omiworld.org
 
Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda