Home WiadomościArchiwum Kapucyni: Komisja ds. Konstytucji

Kapucyni: Komisja ds. Konstytucji

Redakcja
0000101207b.png Od 22 listopada do 4 grudnia 2010 roku w Kurii generalnej Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Rzymie odbyła się dziesiąta sesja plenarna Komisji ds. Konstytucji. Na początku prac, w dniach 22 i 23 listopada, prokurator generalny spotkał się z ministrem generalnym, aby omówić i wyjaśnić pewne aspekty struktury zakonu oraz związaną z tym problematykę, która ma wpływ na prace nad tekstem Konstytucji.

Zakończono redakcję propozycji zmian rozdziałów VIII, XI i XII Konstytucji zakonnych, które w styczniu 2011 roku będą przekazane całemu zakonowi. Komisja pogłębiła także metodę pracy w drugiej fazie. Poszczególni członkowie Komisji podjęli się zadania opracowania schematu jednego z rozdziałów Konstytucji, uwzględniając nadesłane przez braci z całego zakonu propozycje i uwagi.
 
Teksty te będą omawiane na kolejnych sesjach w roku 2011. Na najbliższej sesji plenarnej 31 stycznia – 12 lutego 2011 roku będą omówione cztery pierwsze rozdziały Konstytucji. Komisja pragnie zakończyć swoją pracę 31 grudnia 2011 roku. Została zaplanowana sesja na luty 2012 w celu definitywnego zakończenia wykonanej pracy nad tekstem Konstytucji.

Za: Kuria Generalna Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda