Home WiadomościArchiwum Kapucyni: Rodzinne spotkanie w Gdańsku

Kapucyni: Rodzinne spotkanie w Gdańsku

Redakcja
W niedzielę, 22 maja w ogrodach przy kościele św. Jakuba w Gdańsku odbyło się rodzinne spotkanie z okazji święta patrona dzieci – św. Feliksa. O godz. 11.30 rozpoczęła się Msza św. w intencji dzieci, po niej nabożeństwo z namaszczeniem olejami św. Feliksa oraz festyn w ogrodzie.

 
Do kapucyńskiego ogrodu przybyły dzieci z rodzicami i całymi rodzinami. Na gości czekały: grill, napoje, słodycze, strażacy z drabiną z koszem (37 m wysokości), samochód grupy poszukiwawczej z psami, ciężki samochód gaśniczy oraz samochód ratownictwa drogowego. Policjanci prowadzili konkursy i prezentowali najnowsze radiowozy: prewencyjny i wypadkowy. Sam zastępca komendanta pojawił się w umundurowaniu bojowym, bowiem wprost z ogrodu wyruszał na zabezpieczenie meczu Lechii Gdańsk. Największym zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i dorosłych cieszył się podnośnik-drabina.

Na plenerowej scenie zaśpiewały: zespół muzyki gospel działający przy kapucyńskim klasztorze, jak również dzieci pierwszokomunijne uczęszczające do szkoły muzycznej, które w dniu 3 maja br. (po 39 latach przerwy w kapucyńskim kościele) po raz pierwszy przyjęły do serca Pana Jezusa.

Poczęstunek podczas pikniku był serwowany na wspaniałej „jednorazowej porcelanie" marki plastik bądź karton. Dania i przysmaki przynosili ludzie o dobrym sercu i otwartej kieszeni, dzięki czemu wspólnymi siłami przeżyto wspaniały, niedzielny piknik rodzinny z kapucynami.

Kościół św. Jakuba w Gdańsku oświetlony

W dniu 21 maja br. o godz. 21.30 została uruchomiona po raz pierwszy iluminacja zewnętrzna Kościoła Braci Mniejszych Kapucynów w Gdańsku. Uroczysta inauguracja dokonała się w obecności prezydenta miasta p. Pawła Adamowicza, dyrektora ZDiZ Mieczysława Kotłowskiego oraz projektantów i wykonawców tego przedsięwzięcia. Obecni byli również zastępcy komendanta Policji w Gdańsku i delegat komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, a także wierni uczęszczających do kościoła Kapucynów. Koszty związane z iluminacją kościoła zostały pokryte przez miasto Gdańsk.

br. Piotr Nowak

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda