Home WiadomościArchiwum Kapucyni: Spotkanie Asystentów FZŚ

Kapucyni: Spotkanie Asystentów FZŚ

Redakcja
Lokalni asystenci wspólnot Franciszkańskiego Zakonu Święckich (FZŚ) istniejących przy klasztorach Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Krakowskiej spotkali się w dniach 26-28 maja 2011 r. w Krakowie Olszanicy na corocznym zjeździe. Spotkanie prowadził to Prowincjalny Asystent FZŚ – br. Cyryl Mozdyniewicz OFMCap.

 
Tegorocznym gościem spotkania był narodowy asystent FZŚ br. Andrzej Romanowski OFMCap (Prowincja Warszawska). W swoich wystąpieniach mówił o iskrze, zapale do pracy z FZŚ, wskazywał na fakt potrzeby zachwytu charyzmatem franciszkańskim, by móc przekazywać ów zapał członkom Trzeciego Zakonu. Konferencję nt. „Asystencja duchowa i pastoralna FZŚ w świetle prawa kanonicznego oraz Reguły i konstytucji FZŚ" wygłosił również br. Cyryl. Podczas zjazdu uczestnicy wzięli udział w kręgu doświadczeń prowadzonym przez br. Andrzeja. W ramach spotkania były również momenty modlitwy: Eucharystia i liturgia godzin. W pierwszym dniu Eucharystii przewodniczył Wikariusz Prowincjalny br. Łukasz Stec, homilię wygłosił br. Andrzej Romanowski, drugiego zaś dnia Eucharystii przewodniczył i wygłosił słowo zaproszony gość br. Andrzej. Trzeciego, ostatniego dnia, obrady rozpoczęto od podsumowania kręgu doświadczeń oraz zrelacjonowania przez braci peregrynacji relikwii bł. Anieli Salawy we wspólnotach FZŚ.

Ustalono również tematykę kolejnego spotkania, które będzie dotykało kwestii: „Rozeznanie powołania kandydatów do FZŚ" oraz „Etapów nawrócenia świętego Franciszka". Padła również propozycja zaproszenia na to spotkanie asystentów lokalnych z Prowincji Warszawskiej.

br. Cyryl Mozdyniewicz OFMCap – Asystent FZŚ

Za: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda