Home WiadomościArchiwum Franciszkanie bliźniacy zmarli tego samego dnia

Franciszkanie bliźniacy zmarli tego samego dnia

Redakcja
W wieku 92 lat zmarli tego samego dnia dwaj zakonnicy-bliźniacy z Buffalo w USA – bracia Julian i Adrian Riesterowie. 65 lat temu złożyli śluby w zakonie franciszkańskim. Jednojajowi bliźniacy pracowali razem na katolickim Uniwersytecie św. Bonawentury, wykonując prace stolarskie, ogrodnicze oraz pomagając jako kierowcy. Z wyglądu byli nie do odróżnienia, choć mieli różne osobowości.

 
Mnisi zmarli w środę, 1 czerwca, w szpitalu pw. św. Antoniego w Saint Petersburgu na Florydzie. Brat Julian zmarł rano, a brat Adrian wieczorem. Przyczyna w obu przypadkach była ta sama: niedoczynność serca – poinformował o. James Toal, gwardian franciszkańskiego klasztoru, w którym bliźniacy przebywali od 2008 r.

 Zmarli bracia wstępowali wspólnie do zakonu w Nowym Jorku. Władze zakonne rozdzieliły ich, wysławszy na różne parafie. Od 1973 r. znowu pracowali razem na uniwersytecie. Tu przeżyli obok siebie 35 lat. Mieszkali w oddzielnych celach, ale mieli ten sam numer telefonu wewnętrznego.

Po Mszy pogrzebowej ich ciała zostaną przetransportowane do Buffalo, gdzie spoczną obok siebie na cmentarzu przy uniwersytecie św. Bonawentury.

 
KAI/wm
 
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda