Home WiadomościArchiwum W Niepokalanowie: Festiwal Filmów i Multimediów

W Niepokalanowie: Festiwal Filmów i Multimediów

Redakcja
Pod hasłem "Św. Maksymilian patron nowych mediów" w Niepokalanowie rozpoczął się XXVI Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów.
Przegląd organizowany jest przez Klasztor Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie i Katolickie Stowarzyszenie Filmowe im. św. Maksymiliana Kolbego. Tegoroczny festiwal wpisuje się w obchody Roku Kolbiańskiego i ustanowiony przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej "Rok Świętego Maksymiliana Marii Kolbego".

 
Hasło festiwalu zaczerpnięte zostało z wypowiedzi Benedykta XVI z 2010 roku z okazji Dnia Środków Społecznego Przekazu. Rzecznik Roku Kolbiańskiego o. Marek Wódka OFMConv przyznał, że te słowa papieża bardzo dobrze oddają metodologię działania apostolskiego o. Kolbego.

"O. Maksymilian wykorzystywał wszystkie możliwe środki, w tym również media, do ewangelizowania. Przez ten festiwal i działalność Niepokalanowa chcemy pokazać, że za pomocą filmu, projekcji multimedialnych, stron internetowych czy audycji radiowych możemy w nowoczesny sposób nieść orędzie Dobrej Nowiny" – podkreślił o. Wódka.

Do Niepokalanowa na tegoroczny festiwal nadesłano ponad 250 prac z 22 krajów świata.

Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów Niepokalanów ‘2011 zakończy się 5 czerwca.

Szczegółowe informacje na temat festiwalu na stronach internetowych: www.festiwalniepokalanow.pl oraz www.warszawa.mazowsze.pl, podobnie jak informacje na temat Multimedialnego Konkursu "Chopin w XXI wieku" www.chopin.warszawa.mazowsze.pl, organizowanego z okazji 200- lecia urodzin kompozytora.

Agnieszka Piwar, Radio Niepokalanów

Na zdjęciu, rozpoczęcie XXVI Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów w Niepokalanowie, 1 czerwca br.: od lewej gwardian Niepokalanowa o. Stanisław Piętka OFMConv i rzecznik Roku Kolbiańskiego o. Marek Wódka OFMConv / fot. Radio Niepokalanów.

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda