Kapucyni: Zjazd braci zakonnych – Niepokalanów

Tegoroczny zjazd braci zakonnych Prowincji Krakowskiej odbył się w dniach 13 – 16 września br. w Niepokalanowie. Miejsce nie zostało wybrane przypadkowo. W tym roku obchodzony jest Rok Kolbiański i 70. rocznica śmierci św. Jana Marii Kolbego, który przeżywał tu formację zakonną.

 
Na spotkaniu obecnych było 19 braci zakonnych, Minister Prowincjalny br. Jacek Waligóra OFMCap oraz Wikariusz Prowincjalny br. Łukasz Stec OFMCap.

Pierwszy dzień miał charakter duchowy. Bracia zostali gościnnie przyjęci przez lokalną wspólnotę. Zwiedzali klasztor w Niepokalanowie, w którym obecnie mieszka 40 braci kapłanów i 100 braci zakonnych. Przyglądali się ich życiu i szerokiej działalności. Zwiedzili m.in.: kościół, muzeum św. J. M. Kolbego, radio Niepokalanów, zapoznali się z działalnością wydawniczą, przeżyli Misterium Męki Pańskiej oraz uczestniczyli we wspólnych posiłkach i modlitwach. Wieczór sprzyjał dzieleniu się spostrzeżeniami z przeżytego dnia, a także rozmowom na temat formacji początkowej współbraci w Prowincji Krakowskiej.

Kolejny dzień bracia spędzili rekreacyjnie w Warszawie na zwiedzaniu muzeum Powstania Warszawskiego.

Za: www.kapucyni.pl