Home WiadomościArchiwum Kard. Bertone na jubileusz 700-lecia paulinów

Kard. Bertone na jubileusz 700-lecia paulinów

Redakcja
Maryjna uroczystość Królowej Polski jest jednocześnie zwieńczeniem obchodów 700-lecia Zakonu Paulinów (1308-2008). Z racji jubileuszu kard. Tarcisio Bertone, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej (premier państwa watykańskiego) spotkał się z ojcami i braćmi paulinami na specjalnej audiencji w Starej Bibliotece.

Zgromadzeni paulini przywitali J. Em. kardynała T. Bertone śpiewem pieśni „Barka”. W imieniu wszystkich paulinów kard. T. Bertone powitał o. Arnold Chrapkowski, wikariusz generalny Zakonu paulinów. Spotkanie przebiegało w serdecznej atmosferze na koniec którego J. Em. Kard. T. Bertone udzielił błogosławieństwa.

Uczestniczyli w nim członkowie Kurii Generalnej Zakonu Paulinów z generałem o. Izydorem Matuszewskim, wspólnota jasnogórskiego konwentu z Zarządem Klasztoru i przeorem o. Romanem Majewskim oraz klerycy Wyższego Seminarium Duchownego na Skałce w Krakowie z prefektem kleryków o. Ryszardem Decem.

W spotkaniu uczestniczyli także ojcowie z USA: o. Jerzy Maj, wikariusz prowincji amerykańskiej paulinów i o. Stefan Woźniczka.

o. Stanisław Tomoń

Za: Biuro Prasowe Jasnej Góry.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda